پنجشنبه 11 آبان 1385  08:11 ق.ظ

شركت «بنكیو-زیمنس» اعلام ورشكستگی كرد.
به دنبال اعلام توقف حمایت مالی شركت بنكیو(دارنده برند بنكیو زیمنس) از كارخانجات و شعبه این شركت در آلمان در اواخر ماه میلادی گذشته(سپتامبر) كه به ناتوانی شعبه آلمان این شركت در پرداخت بدهی‌های خود و اعلام ورشكستگی به دادگاهی در مونیخ انجامید، این شركت اعلام كرد به تولید تلفن‌های همراه تحت برند بنكیو زیمنس از طریق كارخانجات خود در آسیا ادامه خواهد داد.

شركت بنكیو موبایل گ ام ب ها( BenQ Mobile GmbH & Co OHG) یا همان شعبه آلمان، شركت بنكیو موبایل شامل ادارات و دفتر مركزی این شركت در مونیخ و نیز كارخانجات آن در نورد راین وستفالیا می‌شود كه 3000 پرسنل دارد(1400 نفر در مونیخ و 1600 نفر در نورد راین وست فالیا).

اعلام ورشكستگی این شركت توسط شركت مادر در تایوان، باعث خشم مقامات آلمانی و پرسنل این شركت گردیده است، چرا كه از جمله تعهدات طرف تایوانی در قبال خرید بخش تولید تلفن همراه شركت زیمنس، عدم تعطیلی كارخانجات آلمان ونیز باقی ماندن 3000 پرسنل آن در شغل‌های خود بوده است.

شركت بنكیو موبایل از شركت‌های تحت پوشش بنكیو تولید كننده تایوانی محصولات الكترویكی، پس از خریدن واحد زیان‌ده تولید تلفن‌های همراه شركت زیمنس(كه زمانی چهارمین تولید كننده تلفن‌های همراه در جهان بود) در اكتبر 2005، برند بنكیو زیمنس را به بازار عرضه كرد و به ششمین تولید كننده تلفن‌های همراه در جهان تبدیل شد.

این شركت علیرغم فعالیت‌های متنوع بازاریابی از قبیل حمایت از تیم فوتبال «رئال مادرید» و استفاده از بازیكنان این تیم مانند «رونالدو» در تبلیغات خود، و همچنین سعی در ارائه گوشی‌های با طراحی جذاب و قابلیت‌های مختلف، نتوانست جلوی زیان‌دهی كسب و كار خود را بگیرد و این امر در نهایت منجر به اعلام ورشكستگی هسته اصلی این شركت گردید.

به دنبال انتشار این اخبار، زمزمه هایی مبنی از خروج بنكیو موبایل از تولید تلفن‌های همراه تحت برند بنكیو زیمنس، و انجام فعالیت‌های طراحی و تولید این تلفن‌ها برای سایر تولید كنندگان نیز به گوش می‌رسد.

منبع:ایتنا


--


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات