یکشنبه 15 بهمن 1385  02:02 ق.ظ

ارتقاء به ویندوز ویستا باعث غیر فعال شدن شماره سریال XP می شود

در صورتیکه شما اقدام به خرید یک نسخه ی بروز کننده ی از ویندوز ویستا (upgrade version of Windows Vista) نمایید با نصب آن بر روی ویندوز XP دیگر قادر نخواهید بود از آن ویندوز XP استفاده نمایید. همچنین شما نمی توانید بصورت همزمان هر دو سیستم عامل را بوت (Boot) نمایید.


با توجه به توافقنامه بین مایکروسافت و کاربران خریدار این نگارش مخصوص از ویندوز ویستا، در این حالت ویندوز ویستا شماره سریال ویندوز XP را غیر فعال کرده و عملآ آنرا از کار می اندازد. در بخش 13 این توافقنامه چنین نوشته شده است:

"جهت استفاده از نرم افزار ارتقاء دهنده (یعنی ویندوز ویستا)، شما باید پیش از آن نسبت به نرم افزاری که می خواهید آنرا ارتقاء دهید (یعنی ویندوز XP) مجوز مالکیت داشته باشید. بلافاصله پس از ارتقاء به ویندوز ویستا، توافقنامه جدید جایگزین توافقنامه قبلی مربوط به نرم افزار شما می شود. پس از آن، این احتمال وجود دارد که شما دیگر قادر به استفاده از نرم افزار قبلی خود نباشید.

افزایش تقاضای خرید رایانه‌‏های شخصی با ورود ویندوز ویستا

از آنجا كه كاربران برای اجرا و نصب ویندوز پیشرفته ویستا نیازمند رایانه‌‏هایی هستند كه دارای قابلیت نصب این سیستم عامل جدید را داشته باشد، بی‌‏شك عرضه این ویندوز در سطح جهانی نرخ خرید PC را به طرز چشم‌‏گیری افزایش خواهد داد.

در این راستا شركت Dell به مشتریان خود سفارش می‌‏كند چنانچه دارای PC های با پردازنده‌‏های دو هسته‌‏ای و حافظه حداقل دو گیگابایتی هستند، اقدام به نصب سیستم عامل پیشرفته ویستا بر روی رایانه‌‏های خود كنند.

طی روزهای اخیر بسیاری از شركت‌‏های سازنده PC های شخصی از جمله Dell، قول ارایه PCهای ساخت خود و عرضه PCهای جدید كه دارای قابلیت نصب ویندوز ویستا است را به مشتریان داده‌‏اند.

--


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات