دفتر مرکزی مخابرات کشور آلمان (OPTA) اعلام کرد، اخیرآ موفق به دستگیری فردی شده که تاکنون بیش از 9 بیلیون ایمیل تبلیغاتی ناخواسته (Spam) ارسال کرده است. گفته می شود این مرد بزرگترین ارسال کننده ی هرزنامه در اینترنت تاکنون می باشد.

در حکمی که روز جمعه برای این شخص از طرف دادگاه صادر شد فرد مذکور به پرداخت جریمه ای 97.000 دلاری محکوم شده است و دلیل آن "ارسال پیغام های الکترونیکی ناخواسته به کاربران اینترنت جهت تبلیغ انواع کالاهای تجاری، سایت های خلاف اخلاق و نمونه های مشابه می باشد."

به گزارش OPTA این مرکز با همکاری مایکروسافت توانسته است تحقیقات خود را پیرامون فرد مضنون تکمیل نماید و مدارک بدست آمده نشان می دهد وی تا قبل از زمان دستگیری مبلغی بیش از 52.000 دلار از ارسال ایمیل های تبلیغاتی پول بدست آورده است.

فرد متهم در دفاع از خود اظهار نظر جالبی داشته است، او می گوید: "اندکی قبل از زمان دستگیری دست از ارسال هرزنامه ها برداشته بودم نه به این خاطر که می دانستم کارم از نظر اخلاقی و قانونی اشتباه است بلکه به این دلیل که ارسال هرزنامه چندان درآمد خوبی نداشت!"

البته اگر روزها صندوق پست الکترونیک خود را چک کنید خواهید دید که شرکت های ایرانی ارسال کننده هرزنامه نیز دست کمی از نمونه های خارجی خود ندارند.

--


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات