پنجشنبه 23 فروردین 1386  12:04 ب.ظ

آیا سایت پارازیت، محتاج نقد است؟

::دوستان حلقه وب رادیو جوان این مطلب را بخوانند::

سایت پارازیت كه همزمان با سالگرد رادیو جوان افتتاح شد و می دانید كه دیر زمانی از عمر آن نمی گذرد.به نظر شما آیا از حالا این سایت نیازی به نقد دارد؟

به طور كلی وقتی سایت جدیدی راه اندازی می شود تا چندین ماه در نقد به روی آن بسته است و این یك امر طبیعی است چون هر چه باشد آن سایت جدید و نو است و محتاج وقت برای اظهار نقد می باشد.نمی دانم چرا ولی من حس می كنم كه ما از الان دوست داریم این سایت را نقد كنیم تا شاید خودمان را نشان دهیم ولی همان طور كه شما می دانید كار ما و رسالت ما برای رادیو جوان چیز دیگری ست.به نظر من سایت پارازیت فعلا در شرایط (حال) یك سایت خوب و جامع است و نیازی به انتقاد ندارد(پیشنهادات بحث دیگری ست).البته ما در جشن وبلاگ نویسان رادیو جوان مسائلی را هم مطرح كردیم كه چندان بی ربط به سایت پارازیت نبود ولی فعلا هر چه هست پیشنهاد است.

دوستان من،عزیزان من در حلقه وب رادیو جوان...

به نظر من كاری كه الان وظیفه ما است تا آن را انجام دهیم:

  • اتحاد و ارتباط بیشتر وبلاگ نویسان

  • نوشتن و معرفی درباره برنامه های رادیو جوان(نقد،پیشنهاد،تمجید)

در بحث اتحاد و ارتباط بشتر كار ما مثل اتوبان تهران-شمال بسیار كند است.نمی دانم چقدر با حرف من موافقید ولی من اینطور حس كردم.

در بحث نوشتن و معرفی برنامه های رادیو جوان یك بحث جدی وجود دارد و آن این است كه جمع كثیری از وبلاگ نویسان رادیو جوان از برنامه های این رادیو اطلاعات جامعی ندارند(مثل من) و این ایرادی ندارد.حال چه كار كنیم؟

به نظر من ما بیاییم و یك تیم زیر مجموعه معرفی كنیم (كه شامل وبلاگ هایی می شود كه از جدیدترین و دست اول ترین خبرهای رادیو با خبرند).وظیفه این تیم این باشد كه برنامه های رادیو را به بهترین نحو معرفی كند و بقیه وبلاگ ها هم این اخبار را به صورت خزنده انعكاس دهند.البته شاید این اعتراض پیش بیاید كه چرا فقط یك تیم این كار را انجام دهند...ولی اینطور نیست.وظیفه این تیم این هست ولی بقیه وبلاگ ها هم می توانند هر جا و هر موقع اخباری به دستشان رسید آن را در سریعترین وقت ممكن انعكاس دهند.

چون مجلات اخبار وبلاگ ها را دنبال می كنند پس باید با تمام سعی خود را بر این كار بگذاریم.

انعكاس برنامه ویژه نوروز رادیو جوان از طریق وبلاگ(با فرشید منافی جوانی می كنیم) بسیار اقدام ارزشمندی بود.

نقدی بر خودمان::

وقتی وزارت ارشاد در اواخر سال گذشته به طور كاملا غافلگیرانه رادیو جوان را فیلتر كرد ما اعضای حلقه وب رادیو جوان عكس العملی در حد این عمل وزارت ارشاد در محكومیت این عمل انجام ندادیم.(این انتقاد بیش از همه به خود من وارد است).متاسفانه ما از این آزمون زیاد سربلند نبودیم.عكس العمل های وبلاگ هایی نظیر وبلاگ خانوم ناظری و... خیلی خوب بود.البته ما هنوز اول راهیم ولی بیاییم از همین جا همدلی و هم نفسی خودمان را با رادیو جوان اعلام كنیم.

اگر رادیو جوان از عملكرد دولتمردان انتقاد نكند آنوقت چه رسانه ای به نقد عملكرد می پردازد؟

ما از هیئت رئیسه سنی می خواهیم به اینگونه اقدامات انسجام بیشتری ببخشند(البته ما می دانیم كه گرفتاری هم كم ندارند ولی هیئت رئیسه ای گفتن!)

با توجه به فیلترینگ وزارت ارشاد سایت پارازیت بیش از پیش در معرض فیلتر كردن قرار دارد.

حلقه وب همیشه پشت رادیو جوان ایستاده است...

در شهر ما حدود 3 روزی است كه رادیو جوان قطع شده...حالا یا به خاطر هواست و یا...

حالا كه بحث نقد پیش آمد بیایید یك باب نقد را باز كنیم:

برنامه مجری محور خوب اند یا نه؟

چقدر موفق اند؟

مجری ها چه نقشی در این گونه برنامه ها ایفا می كنند؟

آیا همه برنامه های رادیو باید مجری محور باشد؟

*منتظر نقد ها  و كامنت های شما هستم*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic