دوشنبه 7 خرداد 1386  11:05 ق.ظ

حامد كمیلی در شب شیشه ای

با بنیامین ارتباط دورادوری دارم

خانمها آقایان سلام شب شیشه ای شما بخیر و شب شیشه ای امشب را با هزار تا امیدو آرزو آغاز میكنیم. مهمان امشب ما جوانی است بسیار خوش تیپ جوانی است بسیار موقردر سال 1361 در تیر ماه به دنیا آمده متولد اصفهان كارشناسی مدیریت بازرگانی و كاردانی كامپیوتر داردو تحصیلاتش هیچ ارتباطی با كاری كه الان میكند ندارد با ساز پیانو هم آشنا است دو برادر دارد به نامهای احسان و ایمان و او الان یكی از بازیگران خوب سریالهای تلویزیونی است بسیاری از اهالی فن آینده ی درخشانی برای او میبینند .حامد كمیلی عزیز كسی است كه در جشن شبكه 5 رسانه ملی بهترین بازیگر سریالهای تلویزیونی شناخته شد.سلام به شب شیشه ای ما خوش آمدید

 من هم عرض سلام و ادب دارم خدمت شما و همه ی بینندگان خوب شما .

سوال نظر سنجی گفتگو با كدامیك از مهمانان ما جذابتر بوده است؟ 1- باران كوثری 2-گلشیفته فراهانی 3- مریلا زارعی 4- بهرام رادان 5- فریبرز عرب نیا

 

 به روشهای مختلف میشود به مردم احترام گذاشت یك وقتهایی توأم با صمیمیت است زمانی هم است كه نه، ما گارد میگیریم ،این احترام است چه قبل و چه بعد از بازیگر شدن نوع بیان این احترام فرق كرده است ؟

 فكر نمیكنم حالا اگر بخواهیم این احترام را بیاییم تفكیك بكنیم یكسری آدمهایی هستند كه تازه باآنها آشنا میشوم و از خصوصیات اخلاقی آنها زیاد چیزی نمیدانم در یك حدی من به آنها احترام میگذارم در حد نرمال. یكسری دوستان من هستند كه اخلاق و شخصیت و رفتار آنها را میشناسم و با آنها هم آنطوری كه راحت هستم و نزدیك به دلم است ارتباط برقرار میكردم

 میدانید چرا من به این قضیه گیر دادم برای اینكه از بعضی از بچه هایی كه به این برنامه آمدند شنیدم كه برای اینكه بازیگرخودش را به یك شكل دیگری در مجامع عمومی نشان بدهد سیم خار داری دور خودش میكشد و میگوید كه به من نزدیك نشوید .من آقای بازیگر هستم و فرق میكنم با بقیه ادبیاتتان با من فرق كند .

 راستش را بخواهید خیلی به این تفاوت معتقد نیستم من از پایین شروع كردم از تئاتر

 مگر تئاتر پایین است ؟

 نه به خاطر اینكه شهرت بازیگر مد نظرتان بود ولی در زمانی كه شما در مورد یك بازیگر حرف میزنید تئاتر خیلی بالا است چون شهرت در سینما و تلویزیون بیشتر اتفاق می افتد الان این باور را ندارم ولی معتقدم حالا چون شما بازیگر شده اید و مورد لطف مردم قرار میگیرید یكسری رفتارها را باید نگهداریدتا در جاهایی آدمهایی به تو به عنوان یك الگو نگاه بكنند بهرام رادان در برنامه شما به این مورد اشاره كرد گفت كه اگر یك بازیگر سیگار میكشد در خیابان نباید سیگار بكشد من موافق این حركتها هستم كه این افراد نباید هر كاری را انجام بدهند ولی در رابطه با اخلاقیات من خیلی به این تفاوت معتقد نیستم همه ی آدمها برای من ارزش قائل هستند و این ارزش از طرف من است در واقع من برای تمام آدمها ارزش قائل هستم

مردم تا بحال دو تا كار از شما دیده اند یكی پرواز در حباب و دیگری به دنیا بگویید بایستد كدامیك بهتر بود؟

 خدار ا شكر هردو تا كار مخاطب خودش را پیدا كرد من به دنیا بگویید بایستد را اول كار كردم و بعد پرواز در حباب شروع شد ما در حال ضبط پرواز در حباب بودیم كه به من گفتند كه این دو تا سریال قرار است همزمان پخش بشود یكی در شبكه 5 و دیگری 3خیلی ها یك نگرانی را در دل من به وجود آوردند و این خیلی خوب نیست شاید این باعث سر در گمی بشود ومردم نتوانند با شخصیتهای من ارتباط برقرار كنند ولی تنها كسی كه بیشتر از همه در جریان بود خود من بودم چون دربه دنیا بگویید بایستد چه شخصیتی را بازی میكند و در پرواز در حباب به چه شكلی بودم خدا را شكر این اتفاق افتاد و هركدام از این نقشها توانست با تماشاگر ارتباط برقرار كند .

 شما الان شهرت خودت را از تلویزیون میگیرید چون كارت را با تلویزیون شروع كردید در حیطه ی سینما مشغول فعالیت هستید یا خیر؟

 من از طرف سینما چند تا پیشنهاد داشتم كه دوستان لطف داشتند و متن آنها را در اختیار من قرار دادند خودم زیاد برای بازی در آن متنها تمایل نداشتم .

 مگر چه متنهایی بودند كه شما تمایل نداشتید؟

 وارد شدن به سینما برای من یك احتیاط كاریهای خاص خودش را دارد من برای وارد شدن به سینما خیلی عجله ندارم و برای من خیلی مهم است كه به چه صورت وارد بشوم .

 ایده آل ترین شكل آن از نگاه خودت چه جوری است ؟

 ایده آل ترین را از بین متنهایی كه باید بیاید، باید انتخاب بكنم برای اینكه من با یك تصویر ذهنی منتظر هستم كه یك كار با این تصویر ذهنی برای من به وجود بیاید و من دنبال یك متن خوب و كاراكتر خوب هستم و یك سری حساسیتهایی دارم كه دوست دارم معیارهای دلخواهم در آن فیلمنامه وجود داشته باشد تا من شروع به اولین كارم بكنم.

 تصور شما از بازی در دنیای سینما چیست؟

 خبری نیست شاید به خاطر اینكه سینما تا حدی مخاطبش خاص تر میشود و كمی بحث هزینه ای در آن جدی تر مطرح می شود و كمی هم در آن حرفه ای تر هم عمل می شود حساسیت ما نسبت به كارهای سینمایی بالا تر رفته است بنابراین من معتقد هستم كه یك بازیگر خوب هم میتواند در تئاتر خوب باشد هم در تلویزیون وهم در سینما .

 در دنیای سینما شهرت و محبوبیت بیشتر است شاید شما تبدیل به ستاره بشوید پول بیشتری گیرت بیاید و با خیلی ها كه الان رابطه ی كاری ندارید رابطه ی كاری ات بیشتر بشود به اینها اشاره كن كه كدامیك بیشتر مدنظرت است؟

من خیلی معتقد نیستم كه سینما شهرتش بیشتر است چون اولاً تلویزیون مخاطب بیشتری دارد اگر بتوانی یك كار خوب در تلویزیون بكنی تماشاگر دوستت دارد و میتوانی شهرت را بدست بیاورید چون در سینما مخاطبش خاص تر است.

 شهرتی كه در تلویزیون بدست می آید ماندگار تر است یا در سینما؟

 ماندگاری نه به تلوزیون ربط دارد و نه به سینما این به یكسری رفتارهای حرفه ای و شخصی برمیگردددر هردو ضمینه این دو تا هویت خودش را از دست نمیدهد هدف حرفه ای تو در این دو ضمینه باید یك چیز باشد نوع رابطه ها و نوع انتخاب نقشها چه در سینما و چه در تلویزیون ربطی به بودن در سینما و تلویزیون ندارد مهم خوب بودن است .

 به نظر شما ماندگار ترین بازیگر در سینما ی ایران بعد از انقلاب چه كسی است ؟

  ما بازیگر ماندگار در بعد از انقلاب خیلی زیاد داریم .

سه تا از آنها را بگویید كه از نگاه شما ماندگار است ؟

 عزت الله انتظامی،علی نصیریان و استاد پرویز پرستویی.و استاد خسرو شكیبایی است خیلی ها هستند .

 ولی این سه نفر خیلی كمك به گیشه نمیكنند به غیر از این كه اعتبار هنری را بالا میبرند ولی كمك زیادی به گیشه نمیكنند پس تكلیف گیشه چه میشود؟

 ما اول باید بحثمان را معلوم بكنیم ما در مورد ماندگاری حرف میزنیم یا در مورد گیشه .

 آدم ماندگار مگر قرار است به گیشه كمك نكند؟

 قرار است كمك بكند اما ماندگار شدن به نظر من معیارهای خاص خودش را دارد كه شاید در خدمت گیشه بودن نباشد مثلاً بعضی مواقع است كه شما می آیی یكسری نقشهای خاص را میپذیری به خاطر اینكه معتقد هستی كه مردم فقط تو را در این نقشها پذیرفته اند و قدرت این ریسك را نداری كه بیایی خودت را تغییر بدهی و در قالب یك نقش دیگری خودت را نشان بدهی این شاید در خدمت گیشه بودن كمك بكند ولی در خدمت ماندگاری تو عمل نمیكند ولی بازیگر اینقدر جسارت و اعتماد به نفس را دارد كه خودش را در معرض نقشهای دیگر هم قرار بدهد نقشهایی كه میتواند مثبت و منفی باشد و تا بتوانیم وارد جزئیات بشویم مثل اعتیاد و نقشهایی كه خیلی ساده هستند و شما بیایی خیلی خاص این نقشها را اجرا بكنید .

 این حرفهای شما شبیه حرفهای بهرام بود كه به تنوع نقشها بدون ترسیدن از آن كاراكتر اشاره میكرد .شما به بازی بهرام رادان هم علاقه دارید ؟

 بله به نظر من بهرام رادان یك بازیگر خوب و با استعدادی است كه میتوانم بگویم با یك شانس شروع كرد و ماندگاریش در سینما به خاطر استعداد قدرت بازیگری و توانایی هایش است .

 بهرام رادان را هم پس یك بازیگر ماندگار میدانید ؟

 بله با این انتخابهایی كه میكند و با نوع بازی كه ازش دیده ام میتواند جزء یكی از بازیگران ماندگار باشد كما اینكه هم یك ستاره است و هم میتواند ماندگار باشد.

 هم گفتی ماندگار هم ستاره اشاره ات به گیشه بود ؟

 بله گیشه بود

 تو هم دوست داری كه یك همچین موقعیتی داشته باشی كه هم به گیشه كمك كنی هم ستاره باشی؟

 دلیلی ندارد كه من بخواهم كتمان بكنم كه من دوست ندارم .هدف من ماندگاری است ولی اگردر راستای رسیدن به هدفم بتوانم به گیشه كمك بكنم خیلی بهتر است وقتی بتوانم محكمتر به هدفم نزدیكتر بشوم خوبه . پس كمك به گیشه جزء یكی از اهداف من است ولی این زیر هدفی است برای هدف اصلی من برای ماندگاری در دنیای بازیگری.

- اینقدر كه محكم در مورد عقاید سینمایی حرف میزنی فكر میكنم كه تصمیمت برای ورود به سینما هم خیلی جدی است و خط مشی برای خودت تعیین كردی

بله اگر خیلی جدی نبود و به عشق وارد شدن به سینما فقط بود من زود تر از اینها وارد شده بودم ولی من در وارد شدن به سینما كمی وسواس به خرج میدهم .

 كدام كارگردان اگر بهت پیشنهاد بدهد بدون اینكه فیلمنامه را بخوانی قبول میكنی و وارد سینما میشوی؟

 من برای همه ی كارگردانهایی كه در ایران هستند احترام زیادی قائل هستم ولی كارگردانها این حق را به من بدهند كه مثلا ًوقتی می خواهند كاری را به من بدهند من متن را بخوانم .و این یك روال منطقی است كارگردان برای كارش من را مد نظر میگیرد از نظر آن كارگردان من می توانم شخصیتش را بصورت ایده آل اجرا بكنم آیا حامد كمیلی هم كه قرار است از نگاه آن كارگردان این كار را انجام بدهد آیا این باور را دارد یا نه و زمانی به توافق میرسیم كه من فیلم نامه را بخوانم و ببینم كه اون از من چه می خواهد .

 یك بار در پیامهای كوتاه ما یك سوال جالب بود اینكه آقا شما كه اینقدر در مورد ستاره های سینما صحبت میكنید به فرض كسی در سینما ستاره هم شده كه چی؟

  اول من در رابطه با ستاره یك چیزی را بگویم ما اگر بحث ستاره را به لحاظ آن چیزی كه در دنیا دارد از آن صحبت میشود مطرح بكنیم به نظر من ما ستاره در سینمای ایران نداریم بازیگران خوب و پر قدرت داریم بازیگرانی كه به گیشه كمك بكنند داریم ولی ستاره نداریم چون ستاره در دنیا تعریفش چیز دیگری است ستاره كسی است كه آ نقدر قدرت انتخاب دارد و تصمیم گیرنده است و به لحظ مادی آنقدر ساپرت شده كه میتواند انتخاب بكند و بعدش آنكه ستاره شدن فقط در حد بازیگری نیست یك سری انشعابات دیگری هم دارد مثلاً شركت در یكسری برنامه های خاص دیگر كه هویت بین المللی پیدا میكند مثلاً آقای فلان كه در فلان فیلم بازی كرده است و این فیلم در تمام دنیا میفروشد چیزی كه حالا در هالیوود و بالیوود دارداتفاق می افتد در تمام دنیا آن شخصیت مطرح میشود به این میگویند سوپر استار.

 چرا هیچ بازیگری در ایران در عرصه جهانی مطرح نیست ؟

 به دلیل یكسری زیر ساختها در سینمای ایران و ما خدا را شكر در ژانر سینمای فلسفی و معنا گرایمان این حركتها انجام شده است مثلاً آقای مجید مجیدی و آقای حاتمی كیا هستند كسانی كه كارهایی در ایران میسازند و این كارها در جشنواره های بین المللی شركت میكند.

 پس بحث گیشه است و بحث خرید فیلم است برای دیدن آن شخصیت و سوپر استار است وارد شدن به سینما.در ایران ما بازیگران خوب داریم ولی ستاره نداریم

اگر قرار شد ما مفهوم سوپر استار را در زمینه كلی نگاه بكنیم یعنی در همان تعریفی كه در فضای بین المللی دارد تعریف می شود اما ما اگر بگوییم كه ما یك تعریف دیگر از سوپر استار داریم و فقط آن در حوزه ی ایران است و بعد بیاییم بگوییم كه ما به بازیگران برتر ایران میگوییم سوپر استار آنوقت معنی پیدا میكند .

  چقدر مطالعه میكنید؟

سعی میكنم زیاد باشد ولی زمانهایی كه درگیر كار و فیلمبرداری هستم متأسفانه نمیشود.زمانی كه كار نمیكنم نزدیك به 3 ساعت مطالعه در روز دارم ولی در زمانی كه كار میكنم واقعاً نمیشود .

 بیشتر در چه زمینه ای مطالعه میكنید ؟

  پراكنده است چون من یك تصویری از بازیگری دارم كه معتقدم یك بازیگر خوب باید جامعه شناسی بداند روانشناسی و موسیقی بداند همه ی اینها را باید داشته باشد كه بتواند در شخصیتی كه می خواهد بازی كند هرچند در نا خوداگاهش اعمال كند .

 پس موسیقی دانستن شما برای همین كار بازیگری است؟

من نواختن را قبل از این كه وارد بازیگری بشوم شروع كردم و این شدیداً به من كمك میكند چون یكی از اصلی ترین شرایط بازیگری ریتم است .

 ورزش چطور ؟

 امشب از باشگاه دارم میایم خدا را شكر تیمی است به نام تیم هنرمندان من عضویت در تیم والیبال هنرمندان دارم و یك اتفاق خوبی پیش آمد برای اینكه من ورزش را بصورت جدی تر دنبال كنم راستش را بخواهید من یكی دو سال بود كه خیلی فاصله گرفته بودم با ورزش اما این فضایی كه به وجود آمده و بازیگرها جمع شدند مخصوصاً كه با یك مدیریت جدید دارد این تیم هدایت میشود .و محمد رضا گلزار هم كاپیتان تیم ماست و بسیار هم خوب بازی میكند .

 چقدر خوب من دارم فكر میكنم كه حامد كمیلی ورزش كه میكند مطالعه میكند موسیقی هم كه بلد است بنابراین باید فكر كنیم كه حامد كمیلی باید برای خودش در سینما درخشنده ای بشود . یكسری از بازیگرها هستند كه وارد سینما شده اند اما انگار به نام یك بازیگر تلویزیونی سند شان مهر خورده است قاسم جعفری جزء این دسته است كه تقریبا ًتیم ثابتی را چه در سینما و چه در تلویزیون دارد و مثلاً محمد حسین لطیفی ، احساس میكنم برای شما هم چنین واقعیتی در حال اتفاق است 3 كار پی در پی با سیروس مقدم این به دلخواه بوده یا پیش آمد؟

پیش آمدی نمیتواند باشد شدیداً به دلخواه بوده است و شخصاً این انتخاب را كرده ام .

 یعنی فكر میكنید آقای مقدم خوب میتوانند از شما بازی بگیرند

  نمیدانم كه چرا این ذهنیت به وجود آمده است .سیروس مقدم شخصیتش شدیداً برای من قابل احترام است اما در رابطه با حوزه ی كاری از معدود كارگردانهایی است كه شدیداً میداند كه چه میخواهد و شدیداً میداند كه به كدام سمت برود و بعد اجازه ی خلاقیت به شما میدهد و اجازه ی فكر كردن به شما میدهد بعضی مواقع با كارگردانهایی كار كرده ام كه میگوید این و فقط این اجازه ی مشورت و حتی شنیدن بعضی از حرف ها را هم به خودش نمیدهد .من كارهایی كردم هنوز پخش نشده است .بعد از اینكه پرواز در حباب از من پخش شد در شبكه ی 3 اكثر تماسهایی كه من داشتم در مورد كار این بود كه میگفتند آقا یك جوانی است كه از خارج می آید و این كار را میكند یا جوان تحصیل كرده از خانواده پولدار می آید و این كار را میكند.ولی سیروس مقدم دقیقاً من كار بعدی كه با ایشان كرده ام به اسم مجلس آخر ذبح اسماعیل نقشی كه به من واگذار كردند 180 درجه با رامین پرواز در حباب كنتراست داشت  البته من در اینجا بگویم كه منظور من از اینكه دستش را باز بگذارد این نیست كه هر كاری كه خواستی بكنی سیروس مقدم بعد از این كه فیلمنامه را به شما داد و قرار شد كه با ایشان كار بكنید می آید می گوید بشینیم حرف بزنیم میشینیم بحث میكنیم در پیش تولید و بعد به یك نقطه نظری می رسیم كه آن نگاهی است از سیروس مقدم كه از آن كاری كه میخواهد به ما میگوید سیروس مقدم میگوید كه من این را میخواهم یعنی می آید خط تعیین میكند و شما یك فاصله ای داری كه در راستای هدفی كه سیروس مقدم از شما میخواهد به واقعیت میرسی.

 موفق ترین كار آقای مقدم در تلویزیون چه بوده است ؟

 پرواز در حباب نه اینكه خودم در آن هستم چون من اکثر كارهای آقای مقدم را قبل ازاینكه بازیگر بشوم میدیدم ولی شاید حالا به خاطر این تعلق خاطری كه من در مورد پرواز در حباب دارم این را می گویم ولی من پرواز در حباب را واقعاً دوست داشتم .

 شما اتومبیلتان چیست اصلاً رانندگی میكنید؟

من رانندگی میكنم ولی اتومبیلی فعلاً ندارم.

 یكی از بچه هایی كه به برنامه ما آمده بود و خیلی هم محبوب است میگفت كه برای اینكه بتوانی در سینما به یك محبوبیت خوبی برسی حتماً باید یك اتومبیل خوبی داشته باشی كه ترجیحاً هم شاسی بلند باشد و حتماً هم باید در روی سقفش باربند اسكی داشته باشید و حتماً باید شیشه های ماشین كمی دودی باشد و سانروف هم داشته باشد .

خوب این را باید از خودش بپرسید.

 اتفاقاً خیلی پسر خوبی هم است

من نگفتم بد است گفتم از خودش بپرسید .

 این كار باعث میشود كه بگویند طرف چقدر با كلاس است و احترام میگذارند ودیگر رویشان نمیشود كه پیشنهاد پایین بدهند

  من فكر نمیكنم كه تهیه كنننده برای اینكه بخواهد قرار داد ببندد بپرسد مثلا ماشینت چیست و بعد روی آن به تو قیمت بدهد . مطمئن باشید كه سوار شدن همچنین ماشینی و یا پوشیدن لباس مارك دار نمیتواند به شما در بازیگری كمك بكند .من حامد كمیلی زمانی میتوانم در مورد شهرتم و یا قدرتم مردم خیلی استناد به نوع ماشین یا لباسم بكنند چیزی كه مردم می خواهند در تصویر من اتفاق می افتد .

 وقتی كه زنگ میزنی به یك بازیگری و تلفنش را جواب نمیدهد میگویی بابا بب


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic