پنجشنبه 17 خرداد 1386  11:06 ق.ظ

پوریا پور سرخ در شب شیشه ای

پوریا پور سرخ هم آدم مهربانی است و هم دوست داشتنی!!!

خانمها آقایان سلام شب شیشه ای شما بخیر.

 مهمان امشب ما متولد ماه تیر 1356 است جوانی علاقه مند و پر استعداد در زمینه بازیگری از كشفهای كارگردان سینما و تلویزیون ایران محمد حسین لطیفی است با اینكه سریالهایی كه از او دیدیم زیاد نبوده ولی با این حال جایگاه ویژه ای را در میان مخاطبان به خود اختصاص داد او كارش را در سینما با كاندیداتوری در جشنواره فجر آغاز كرد و نوید بخش یك ظهور جدید در تلوزیون و سینما بود .پوریا پور سرخ سلام شب بخیر به شب شیشه ای ما خوش آمدی .

 من هم سلام عرض میكنم خدومت شما و بینندگان خوب برنامه شما.

سوال نظر سنجی

نقش آفرینی پوریا پور سرخ را در كدام یكی از موارد زیر دوست داشتید ؟

1- وفا 2- صاحبدلان

 

 شما پنجمین نفری هستید كه به من قبل از برنامه گفتید كه به من گفتند به این برنامه نرو یا اگر رفتی حسابی روی رشید پور را كم كن.چرا اینگونه است؟

اولاً دلیلش را نمیدانم و میدانستم كه این صحبت من را وسط برنامه میگویید . من مدت طولانی جایی مصاحبه ای نداشتم و از یك سكوت نهایت استفاده را بردم .من مدتی بود که رفته بودم خارج از کشور.

 شما در امارات برای كار شخصی رفته بودید یا برای فیلمبرداری ؟

یك كار شخصی بود .

 پوریا من از چند نفر شنیده بودم كه تو میلیونها تومان پول خرج كرده بودی كه مدت خیلی زیادی عكست روی جلد مجله ها باشد و مصاحبه های زیادی از تو چاپ بكنند .

 فكر میكنید واقعاً منطقی است این را من هم شنیده بودم خیلی صادقانه بگویم كه من قبل از این كه بیایم در این حرفه این حرفها را میشنیدم مثلاً در مورد فلان بازیگر جوان . مثلاً میگفتند فلانی هنوز فیلمش پخش نشده چطور همه ی مجلات دارند باهاش صحبت میكنند طبیعی است من اولین نفری نیستم كه در موردم این حرفها زده میشود نمی دانم من حتی یك براورد كوچك هم نمیتوانم بكنم كه مثلاً قیمت چاپ یك مصاحبه كوچك چقدر است.بعد از وفا مجلات این لطف را داشتند كه عكس و مصاحبه هایی از من چاپ میكردند اگر قرار بود همچین اتفاقی بیافتد من ترجیح می دادم كه مصاحبه ها را عوض بكنم و بگویم كه اكثر عكسهایی كه از من چاپ میشد عكسهای تكراری بود .و مصاحبه ها هم كه دیگر بد تر .من منكر یك سری اشتباهات نمیشوم. من در فاصله ای كه من را نمیشناختند تا این كه وفا گل كرد یك آدم بی تجربه كه وارد یك محیط خاص میشود كه هیچ اطلاعات خاصی از آن ندارد من اشتباهات زیادی در آن مقطع داشتم كه از مهمترین آنها دوستانی بود كه من در آن زمان انتخاب كردم .یك مجله ی تقریباً دولتی بود كه برای من یك پرینت مصاحبه ای فرستاد و از من دعوت كرد و مصاحبه های من را نیامد روتوش كند و دو باره بنویسد و برای من هم احترام زیادی قائل بودند .و الان هم از دوستان من هستند و خیلی جوانان فعال و پیگیری هستند .شما در نظر بگیرید این همه مجله حدود 50 یا 60 تامجله اگر این همه را من میخواستم پول بدم خوب میرفتم یك فیلم می ساختم كه لا اقل یك چیزی برگردد من فكر میكنم برای هر شماره اش بین 4یا 5میلیون هزینه برمیدارد.مطمئن باشید این هم جزء بقیه شایعات است كمتر مجله ای پیدا میشود كه روی جلد آن كه ویترین آن است عكس آن را با كسی پر بكنند كه برگشت نداشته باشد.

 یك مجله ای روی جلد آن زده بود كه هیلدا اسم دختر پوریا پورسرخ من خریدم كه ببینم كه كی بچه دار شده ای؟.

 پس ببینید خیلی بی منطق است كه من بگویم بیایید عكس من را با این عنوان روی مجله چاپ كنید .

 آقای پور سرخ چقدر صدای شما شبیه محمد رضا فروتن است تعمدی است یا تصادفی ؟

 تعمدی یا تصادفی آن را به شعور مخاطب خودم واگذار میكنم مثلاً من سكانسی داشتم در سریال وفا كه این اتفاق افتاد سكانسی بود كه در یك راهرو ی باریك كه نور پردازی دقیقی داشت كه بچه ها یادشان است .كه حتی من اگر وزنم را از روی پاهایم جابجا میكردم همكان داشت كه من از نور خارج بشوم در یك راهروی باریك هفت تیر كشیده بود ژوبین كه میخواست برود انتقام وفا را بگیرد كه باید به عربی به پلیسها میگفت كه خرچنگ این كار را كرده و من فهمیدم كه جریانم به چه صورت بوده است . كه داشتم گریه میكردم و سعی میكردم كه تمام كارهای من طبیعی باشد . كه گریه بود و عصبی بود و تمام حس های دیگری كه ژوبین باید انتقال میداد .در آن لحظه حالا من این را اگر با صدای آلن دلون بگویم یا با صدای فروتن یا خودم . البته یك چیز در مورد محمد رضا فروتن بگویم كه یك ردپا در سینمای ایران به جا گذاشت به نظر من بازیگر فوق العاده ای هستند و بسیار آدم با شخصیتی هستند .

 من احساس كردم كه تعمد بود كه می خواستی ریتم صدایت را عوض بكنی .

 من از این حرفها زیاد شنیدم آن موقع و استادانی كه به من آموزش می داند گفتند كه بی توجه باش چون هر كاری بكنی هم نقد خوب است هم نقد بد من یك چیز را صادقانه میگویم من میتوانستم نقشهای مشابه وفا را خیلی تكرار بكنم ولی من رفتم نقش 5،4فیلم آقای لطیفی را بازی كردم .

 این ارادت به آقای لطیفی بود یا فكر می كردی كه می شود نقش 5،4 را هم خوب بازی كرد

 البته كه ایشان بسیار دوست داشتنی هستند .و بسیار محترم ولی صادقانه بگویم كه من خیلی ازان نقش ترسیدم یك خاطره بگویم كه من یك سكانسی بود كه باید حسین محجوب را به زور از خانه بیرون میكردم برای من خیلی سخت بود واقعاً نمی توانستم آقای محجوب بسیار انسان دوست داشتنی هستند به خودم این اجازه را نمیتونستم بدهم حتی برای شاهین كه من از آقای لطیفی خواهش كردم كه آقای لطیفی كمی به من كمك كنید و این كار را كردند و كادر را برای منو باز كردند و گشتند تا من را پیدا بكنند چون من یك گوشه از آن حیاط بزرگی كه در آن كار میكردیم خلوت كرده بودم .

این جواب سوال من نبود؟

 هر دو بود فیلمنامه آقای طالب زاده به نظر من فوق العاده فیلمنامه بی نظیری بود و آقای لطیفی هم كار كردن با ایشان افتخار است .

 آقای لطیفی شما را بار اول در فرار بزرگ معرفی كرد و در وفا به این نتیجه رسید كه پوریا پور سرخ در نقشهای ملو درام به خاطر تیپی كه دارد بهتر می تواند بدرخشد با اینكه گفتید كه من دیگر علا قه ندارم وفا را تكرار بكنم من روز سوم را در جشنواره دیدم این فیلم خیلی دور از سریال وفا و آن حالت ملو درام نیست و كاندیدا هم میشوی بنا براین فكر نمبكنی كه توانایی تودر نقشهای ملو درام است ؟

 من فرمایش شما را می پذیرم با وجود اینكه مخالف هستم . میپذیرم به عنوان كسی كه كه صاحب نظر است عرضی كه من دارم این است كه مطمئناً هر كدام از ما یك سری نقشها را بهتر انجام میدهیم بله چون من هم درونم نزدیك است به این شخصیتها شاید بهتر بشناسم .من آدم احساساتی زود رنج هستم و سعی میكنم كه به كسی بدی نكنم .به نظر من وفا و روز سوم خیلی وجه مشترك آنها كم است در این عشق به خواهر است ولی آن كسی كه برای ازدواج در نظر گرفتی . من در این فیلم سعی كردم از بدنم استفاده بكنم در روز سوم خاطرتان است كه من قرار بود ازیك دیواری بپرم من میتوانستم از دستم استفاده بكنم ولی سعی كردم كه پا بزنم و بپرم.و یك مقدار قدرت بدنی رضا را به رخ بكشم .

 ولی میگویند به خاطر همین احساساتی بود بود كه شما از نگرفتن سیمرغ نا راحت شدید یا از لحاظ حرفه ای فكر میكردی كه حقت است كه سیمرغ را بگیری ؟

 كسانی كه كم لطفی میكنند و فكر میكنند كه من از نگرفتن سیمرغ نا راحت شده ام كسانی هستند كه نا را حت بودند از كاندید شدن من .

 مگر دشمن شما هستند ؟

 دشمن نه ولی متأسفانه قواعد رقابت خیلی سالم نیست یك روز مانده بود كه جایزه ها اعلام بشود به من گفتند كه دوست داری كه چه كسی جایزه بگیرد ، من گفتم برای من یك چیز خیلی مهم است اینكه در كنار بزرگواری مثل خسرو شكیبایی و پیشكسوتهایی مثل مسعود رایگان .و سعید پور صمیمی و استعدادی مثل بهرام رادان قرار گرفتم .

یعنی وجداناً صرف كاندیداتوری تو را به آن چیزی را كه میخواهی رساند ؟

 من صادقانه دوست نداشتم كه بگیرم چون گرفتنش یك سری فشار هایی روی آدم وارد میكند.

 به هر حال تو بازیگر خوبی هستی ولی شاید برای كسانی كه عمری را در سینما سپری كرده اند سخت است كه یك جوانی بیاید 2تا سریال بازی بكند بعد بیاید با یك فیلم كاندیدا بشود بعد بگوید كه سیمرغ را هم بدهید به من .

 من در خانواده ام از بچه گی یك چیز را یاد گرفته ام هر كس زود تر از من یك كاری را شروع كرده وظیفه من این است كه به آن احترام بگذارم من سعی كردم برای همه این احترام را قائل باشم و من فكر میكنم كه تاكسی نیست كه هر كه زودتر رسید حقش باشد كه جایزه بگیرد من برای روز سوم زحمت كشیدم بی انصافی است كه زحمت همدیگر را زیر سوال ببریم .

 زیر سوال بردن 100% زشت است ولی انتظار حتمی سیمرغ هم به همان اندازه زشت است.

 من شك ندارم كه كسی كه این حرف را زده كسانی بودند كه از كاندیدا شدن من ناراحت شده اند.من قسم میخورم همانقدر كه برای خودم خوشحال شدم برای حامد هم خوشحال شدم.این حرفه بدن سازی نیست كه ما هر چقدر هیكلمان بزرگتر باشد معلوم است كه ما ادم بزرگتری هستیم.یك نفر مثل حامد بهداد همه میدانیم كه بازیگر بی نظیری است حامد اینقدر به من سر یك پلان كمك كرد كه وقتی نوبت به خودش رسید توپوق زد .این هم بگویم در مورد سوال شما كه من یك برد هم كردم كه كسی نكرد من در یك مدت كوتاه كسی كه عاشقانه بازی و خودش را دوست دارم مثل علی نصیریان الان میداند كه اگر بهش بگویند پوریا پور سرخ كی است .به نظر من نه كاندید شدن بی ارزش است و نه سیورغ گرفتن یك چیز بی ارزش است كه ما به خاطر آن تمام ارزشها را بردیم زیر سوال و به خیلی از بزرگتر ها بی احترامی كردیم .

 پوریا جان امین تارخ در برنامه ما گفت كه پوریا پور سرخ در نمك خورد و نمكدان شكست من برای پوریا پور سرخ 3 ماه زحمت كشیدم ولی او تكذیب میكند كه شاگرد من بوده در كلاس بازیگری .

 اول اینكه من از همین جا به آقای تارخ یك سلام دوست داشتنی و پر انرژی میكنم ایشان را من خیلی دوست دارم ایشان استاد بسیار خوبی است ایشان اینقدر بزرگ است و اینقدر بازیگر خوب تحویل این جامعه دادند كه با این كار من اتفاقی نمی افتد اما متأسفانه آقای تارخ دچار سوء تفاهم شده اند برای دلیل ماه نامه تخصصی كه ای كاش برای خودشان هم بفرستم شاید تنها ماه نامه تخصصی بود كه من باهاش در آن مدت صحبت كردم .من اولین اسمی كه آوردم آقای تارخ بود و من هیچ ابایی ندارم كه بگویم چه كسی استاد من بوده است من برای پیشكسوتها فوق العاده احترام قائل هستم و حتی كسانی كه یك روز زودتر از من آمدند كه من مستقیم و غیر مستقیم خودم را به گونه ای شاگرد آنها میدانم آقای تارخ خیلی برای من زحمت كشید و یكی از افتخارات زندگی من این است كه آقای پرویز پرستویی نه تنها برای من بلكه برای تمام بازیگران ایران مثل یك خورشید می مانند حتی اگر اینقدر من پوریا پور سرخ اینقدر كوچك باشد كه مواقعی اشتباه بكنم هرجوری بچرخم دقیقاً خورشید است و برای بقیه.من دیدم كه ایشان انرژی به من میدهند ومن تا آخر عمر سپاسگذار ایشان هستم .و من یك استادی داشتم به نام حبیب رضایی چون اختلاف سنی ایشان با من فوق العاده كم است ولی ایشان خارق العاده است و من افتخار میكنم كه شاگرد این افراد بودم من آقای تارخ را خیلی دوست دارم و برای من خیلی قابل احترام هستند ولی یك گلگی كوچك از ایشان دارم آقای تارخ من از طریق یكی از دوستان همكار نزدیك كه به من گفت كه پوریا آقای تارخ همچین گلگی دارند از شما.من زنگ زدم و صادقانه گفتم كه واقعاً اینطوری نیست این حرفهای خاله زنكی كه میگویند كجا بوده و من كجا این حرف را زده ام من اولین اسمی را كه به عنوان استادم آوردم شما بودید و من فكر كردم كه قضیه حل شد .شاید من خیلی قصور كردم در آن موقع به من گفتند كه باشد قضیه حل شده .

 شما در فیلم اقای حسین لطیفی بازی كردی و آقای لطیفی هم عموماً بازیگرانش را با خودش در پروژهای مختلف میبرد چرا در توفیق اجباری محمد رضا گلزار را جایگزین تو كرد ؟

 البته من خیلی خوشحالم كه محمد رضا گلزار را جایگریم من كرد چون به عقیده من یكی از خوش قلب ترین و بهترین و خیلی دل صافی دارد و الكی نیست كه اینقدر موفق است كه 2بار در این چند سال اخیر ركورد فروش را جا بجا كرده است مثل آتش بس كه در یك مقطع پر فروش ترین فیلم سینما بود و من بازی ایشان را خیلی دوست دارم و بیشتر از بازی اش من از خودش خوشم می آید .

 بازی محمد رضا گلزار را كجا پسندیده اید ؟

 من در بوتیك بازی ایشان را خیلی دوست داشتم و كما و آتش بس را اگر یك بازیگر دیگر بازی میكرد اینقدر شیرین میشد .

 پس بازیگر محبوب شما است ؟

 یكی از بازیگران محبوب من است كه نه تنها جلوی دوربین ایشان را بلكه پشت دوربین ایشان را نیز خیلی دوست می دارم.

 چطور شد كه جایگزین تو شد ؟

 اصلاً جایگزین من نشد من آقای لطیفی را از وقتی كه دورادور میشناختم تا اینكه جلوی دوربین ایشان رفتم در فرار بزرگ كه نقش نسبتاً كوتاه بود 2 سال و نیم میگذشت دختر ایرانی و خوابگاه دختران در آن مقطع ساخته شد فرار بزرگ یك نقش كوچك و یك آزمون ورودی بود برای من و من سعی كردم در زمان به اندازه خودم خودم را ببرم جلو و وقتی كه توفیق اجباری نوشتند بهترین شخص به نظر خودشان و من به عنوان یك دوست كوچولو گلزار بود.و من دوست داشتم كه ایشان با آقای لطیفی كار بكنند چون نوع بازی گرفتن آقای لطیفی را می دانم و چون ایشان دست بازیگر را باز میگذارد گلزار در این نوع فیلمها خیلی خوب میتواند بازی كند.به هر حال دو بار فروش را جابجا كرده است.

 یعنی پوریا پور سرخ آنقدر این موقعیت را برای خودش نمیداند كه بتواند فروش را جابجا كند ؟

 اینگونه حساب نمیكنم كه اگر گلزار بازیگر موفقی است پس باید من بازیگر نا موفقی باشم .

 یك نمره از 0تا 20به خودتان بدهید؟

 اگر در مورد اخلاق باشد من به خودم 5/18میدهم.

 اخلاق حرفه ای چطور؟

 این را صادقانه می گویم كه این را هنوز وارد نیستم .

 پوریا یك فیلمی ازت دیدم دوست دارم كه 2 دقیقه در این مورد برای من صحبت بكنی فكر میكنم در آبادان بود كه شما در پشت تیریبون ایستاده بودی و خیلی با احساس داشتی صحبت میكردی در این مورد برای ما صحبت میكنی؟

 من كه اصلاً از آنهایی هستم كه در خیابان بچه كوچولو میبینم غش و ضعف میرن چون بچه ها خیلی بی منت انرژی میدهند به آدم یك كاری دارد در آنجا صورت میگیرد كه ایینقدر آدمهای بزرگی دارند این كار را انجام میدهند كه نوع آن حركت ،حركت قشنگی بود بچه های مناطق نسبتاً محروم را جمع میكنند و برای آنها فیلمهای جشنواره را نشان میدهند من كه یك عضو كوچك بودم وقتی مثلاً پرویز پرستویی به آنجا می آید و خسرو شكیبایی به آنجا می آید من خیلی خوشحال شدم رفتم آنجا.

 حست نسبت به بچه های خرمشهر با ویژگی خرمشهری بودن چی بود ؟

 ما از قدیم گفتیم كه جنوبی ها خیلی آدمهای خون گرمی هستند و خرمشهری ها هم همینطور آنها خیلی ضربه خوردند در جنگ و هنوز كه هنوزه ما یك فیلم جنگی با شرایط سخت ساخته ایم من اینجا از محسن نوروزی تشكر میكنم دوران ان موقع را بازسازی میكرد و شهر را تبدیل به یك خرابه میكرد ولی آن مردم اینقدر به ما لطف داشتند و اینقدر به ما انرژی میدادند بعضاً لاستیكی سوزانده میشد یا صدای انفجار باعث میشد شیشه ای بشكند اینقدر با مهربانی با ما رفتار میكردند كه من اصلاً انتظار نداشتم اتفاقاً آقای رجبی معمار هم آنجا تشریف داشتند خیلی آدمهای موجهی بودند و یك انرژی زیبایی بین مردم رد و بدل میشد .البته روی یك موضوعی گارد داشتند كه میگفتند لهجه ها خیلی خوب نبوده است چون اكثر لهجه های آبادانی و خرمشهری را آنها دوست داشتند .

 آقای پور سرخ من چندتا اسم به شما میگویم شما نظرتان را بفرمایید؟

1. بهرام رادان : بازیگر با استعداد و موفق كه من از زحمتهایی ایشان خیلی استفاده كردم .

2. محمد رضا فروتن : خیلی دوستش دارم خیلی بازیگر خوب و یك انسان دوست داشتنی است و از همینجا هم تسلیت می گویم فوت مادر محترمشان را و روی ماهش را می بوسم .

3. محمد رضا گلزار: خیلی دوستش دارم و خیلی پسر محترمی است و مطمئناً آن تاثیری كه از خانواده اش گرفته است كاملاً نمایان است خانواده ی خیلی محترمی دارد .

4. هانیه توسلی : در وفا با ایشان هم بازی بودم همین

5. باران كوثری : ایشان با جرأت می گویم یكی از بهترین هم بازی های من بوده است .

6. حامد بهداد:معدن انرژی و من فكر میكنم كه تنها نقشی را كه بازی كند و خراب میكند نقش آدم حسود است .

7. محمد حسین لطیفی : هرچه دارم واقعاً از ایشان است و اعتماد ی كه به من كرد و اگر خوب بود واقعاً زحمت ایشان و بقیه بچه هابود و اگر بد بود سعی میكنم در چند سال آینده از این فرصت استفاده بكنم .

8. ابراهیم حاتمی كیا : آژانس شیشه ای ایشان فكر میكنم كه از آن فیلمهایی است كه من همیشه میتوانم ببینم .بی نظیر بود.

9. مریلا زارعی : دنیای هركس اندازه وسعت فكر ایشان است ایشان بسیار انسان با هوشی هستند و ای كاش كه كمی منطقی تر برخورد بكنند من فوق العاده از حضور ایشان در برنامه شما لذت بردم دوستشان دارم فیلمهایشان را دیده ام و خواهم دید .

 من فكر میكنم شما بیش از اندازه در این برنامه مثبت حرف زدید .تعمدی بود ؟

 پوریا پور سرخ هم آدم مهربانی است و هم دوست داشتنی.چون افتخار من این است كه هیچ وقت هیچ كس را اذیت نمیكنم .

 می خوای نتیجه نطر سنجی رو اعلام کنم

124304 نفر در نظر سنجی شركت كرده اند.

1. 36/64% به وفا رأی داده اند .

2. 64/35% هم به صاحبدلان رأی داده اند .

یك عدد بفرمایید از یك تا 124000.

 118250

 912248. دو رقم آخر16برنده یك سكه تمام بهار آزادی شدند

 خوب می تونی خداحافظی کنی

 از اینکه منو دعوت کردید و فرصتی دادید که بیام و برخی از سو ء تفاهم هایی که ایجاد شد بود رو بر طرف کنم خیلی ممنونم

 من هم تشکر میکنم از جوابهایی که به سوالات دادین منو رها كن از این فكر تنهایی خدانگهدار.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات