محسن رجب پور؛همه کاره موسیقی پاپیادداشتی در ستایش یک مدیر توانمند موسیقی

 

چند پست قبل تر مطلبی نوشته بودم، با عنوان "رجب پور خون جاری در شریان های موسیقی" آن روز که آن مطلب را نوشتم با خواندن چند خبر و مصاحبه و فکر کردن به تمام فراز و نشیب های کارنامه ی پرستاره ی رجب پور، تحت تاثیر قرار گرفته بودم و دلم می خواست با حرف زدن از موفقیت های او کمی از هیجان خود کم کنم. امروز هیجانم برای حرف زدن از رجب پور صد برابر است. حالا تیتر پست قبلی را برای رجب پور بسیار ناچیز و بی ارزش می دانم. او فراتر از این حرف هاست! رجب پور، تمام موسیقی پاپ کشور ماست!


نویسنده:روناک

وبلاگ: بنیامین

 


چه کسی را می توان نام برد که به اندازه ی رجب پور برای موسیقی این مملکت عرق ریخته باشد؟ چه کسی به اندازه ی او برای موسیقی کشورش مایه گذاشته است؟ چه کسی این قدر بی ادعا و جانانه از موسیقی کشورش حمایت کرده است؟ من که جز رجب پور، هیچ نام دیگری در ذهنم نقش نمی بندد...

به فکر کیفیت است، به فکر بهتر بودن نه بیشتر پول درآوردن و مطرح شدن! به فکر موسیقی پاپ است و از هیچ تلاشی برای بهبود اوضاع آن دست نمی کشد. سال ۷۹ وقتی موسیقی پاپ اولین قدم های خود را بر می داشت گروه پرطرفدار آریان را معرفی کرد و با آریان برای اولین بار اوج را تجربه کرد. گروه های زیادی پس از آریان و به تقلید از آنها با همان سازبندی و ترکیب تشکیل شدند، اما عمر اکثریت آنها نهایتا ۲ تا ۳ سال بود! اما رجب پور توانست آریانی ها را تا سال ۸۶ و به بهترین شکل ممکن حفظ کند.

کسب توفیقات و عناوین معتبر و پرافتخار بین المللی را با آریان تجربه کرد. استعدادهای بسیاری را به جامعه ی موسیقی معرفی کرد اما این وسط از یک نفر از آنها نمی توان گذشت... بنیامین! سوپراستار موسیقی پاپ کشورمان! او هم زیر چتر حمایت های رجب پور با سرعتی عجیب و باورنکردنی راه رسیدن به قله را طی می کند...! بنیامین با گذشت حدود دو سال از زمان انتشار آلبوم اولش هنوز هم آخرین خواننده ی پرطرفدار ایران است که درست و منطقی پیش می رود و با نبوغ خیره کننده ی مدیربرنامه هایش یقینا تا ۵۰ سال آینده هم جلوی چشمانش است و می داند به کجا می رود.

و اما حالا... حالا دغدغه های بین المللی موسیقی پاپ هم به لطف حضور و وجود رجب پور تا مرحله ی انجام پیش می رود. موسیقی پاپ با طرفداران بی شمارش فراگیرترین نوع موسیقی در جامعه ی ماست . اما به دلیل چارچوب های غیر منطقی و جو سازی های تعمدی تا مدت ها در حاشیه بود و جدی گرفته نمی شد. در حالیکه سردمداران موسیقی سنتی قله های موفقیت های بین المللی را یکی پس از دیگری فتح می کردند. موسیقی پاپ در انزوا نگران تداوم حیات خود بود! اما الآن شرایط به سرعت در حال بهبود است. اولین قدم برای تحقق رویاهای دور و درازمان باز هم توسط رجب پور برداشته شد! باز هم اوست که با تدبیر و هوش استثنایی اش یک بار دیگر تعجب همگان را برانگیخت...

خبر همکاری کریس دی برگ و آریان فقط به دلیل این همکاری ارزشمند نیست. باید به عمق این اتفاق فکر کنید. به این که با بازگشت هنرمند مطرح و پرآوازه ای مثل دی برگ از ایران به کشورش و بازگفتن واقعیت های موسیقی پاپ در ایران چه اتفاقاتی برای پاپ در راه خواهد بود؟ آن وقت تاثیر این مهم را با تاثیری که پخش بی مایه ترین و سخیف ترین کلیپ های موجود در موسیقی از شبکه های ماهواره ای در معرفی موسیقی پاپ داشته و جز وارد کردن زخم های عمیق و جانکاه بر پیکره ی موسیقی هیچ منفعت دیگری نداشته مقایسه کنید و آن وقت تاثیر آدم های مختلف را در پیشرفت و پسرفت موسیقی نظاره گر باشید!

این آغاز مناسبات مناسبات بین المللی ایران در حوزه ی موسیقی پاپ با کشورهای غربی است. رجب پور در خصوص زمان برگزاری کنسرت گفت:"مرکز موسیقی و وزارت ارشاد واقعا با دید باز با چنین پیشنهادی برخورد کردند، چیزی که مشخص شده حضور قطعی کریس دی برگ در ایران است. ما می خواهیم او را به ایران بیاوریم و برایش کنسرت و برنامه بگذاریم. تمایل شدیدی هم از طرف او برای چنین برنامه هایی در ایران وجود دارد. او شناخت بسیار خوبی از ایران، موسیقی اش و طرفداران خودش در اینجا دارد . به همین دلیل بسیار دوست دارد که حضور و اجرای برنامه در ایران را تجربه کند. الآن شرایط طوری جلو رفته که ا می توانیم زودتر از آنچه که برنامه ریزی کرده بودیم، کارمان را انجام بدهیم. برنامه ریزی ما برای آوریل ۲۰۰۸ بود، ولی لاآن جرقه ای در ذهن من است که تصمیم دارم اگر بشود و مشکلی پیش نیاید به بهانه ی حضور افتخاری ولو به مدت ۱۰ دقیقه حتی با خواندن یک قطعه و حتی فقط با یک گیتار و با یک ساز او را برای جشنواره ی موسیقی فجر به تهران بیاورم. تمام درگیری ها و رایزنی ها و رفت و آمدهای چند روز اخیرم، فعلا برای انجام این کار است."

رجب پور درمورد محل برگزاری این کنسرت تنها گزینه ی مورد نظرش را سالن شماره ۲ ورزشگاه آزادی معرفی کرد .

این اتفاق، اتفاق خجسته ای برای موسیقی پاپ کشورمان است و مسلما می تواند سرآغاز راهی باشد که تا دیروز فقط در رویاهایمان می دیدیم. رجب پور یک نفر است با یک ئنیا تجربه و آگاهی. به راستی اگر موسیقی ایران رجب پور را نداشت الآن کجا بود؟! تصور موسیقی ایران بدون رجب پور فقط هاله ای از ابهام است. خدا او را برای موسیقی این مملکت حفظ کند.(آمین)

این طور که پیداست حضور آریانی ها در جشنواره ی موسیقی امسال قطعی است. اما درمورد بنیامین هنوز هیچ چیز سندیت ندارد. هر چند که از گوشه و کنار حرف و حدیث هایی شنیده می شود. در هر صورت اگر این اتفاق بیفتد. بنیامین اولین تجربه ی کنسرت خود در ایران را در جشنواره تجربه خواهد کرد.

                                                        

آخرین خبرها:

•·         بنیامین در جشنواره موسیقی فجر شرکت نخواهد کرد

•·         آلبوم چهارم گروه آریان دی ماه 86 منتشر خواهد شد

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic