پنجشنبه 23 اسفند 1386  11:03 ق.ظ

سریال های نوروزی با بزرگان طنزمهران مدیری در نمایی از سریال "مرد هزار چهره"

سریال‌های نوروز 87 با بزرگان طنز   ساخت مجموعه‌های ویژه نوروز در شبكه‌های مختلف سیما آغاز شده و رقابت طنز سازان و بازیگران طنز بزرگ تلویزیون مانند مهران مدیری، جواد رضویان، رامبد جوان و ... ادامه دارد.

 

به گزارش فارس، امسال شبكه‌های اول، دوم، سوم و تهران سیما برای ایام نوروز سریال‌هایی با مضمون طنز تدارك دیده‌اند و رقابت برای جذب مخاطبان نوروزی آغاز شده است.

بنابراین گزارش، سریال‌های نوروز 87 به كارگردانی افرادی چون مهران مدیری، جواد رضویان، محمد حسین لطیفی، رامبد جوان، سیروس مقدم و ... در حال ساخت است كه در ادامه آخرین روند تولید هر كدام از آنها ارائه می‌شود:
جمع بندی 2 سال شهرت بنیامین
25 اسفند 1386 منتظر پرونده بنیامین باشید . . .
كاری مشترك از "هنر هفتم" و "بنیامین85"

 

«پیامك از دیار باقی»

 

سریال «پیامك از دیار باقی» به كارگردانی «سیروس مقدم» مراحل ابتدای تولید خود را می‌گذراند و اواسط بهمن در تهران كلید خورده است.

سید امیر سیدزاده تهیه كنندگی «پیامك از دیار باقی» را برعهده دارد و بازیگرانی چون محمدرضا شریفی‌نیا، حمید لولایی، رضا شفیعی‌جم، ‌رامین ناصرنصیر، افسانه بایگان، مهرانه مهین‌ترابی، رامین راستاد، محسن قاضی مرادی و نادر سلیمانی در آن بازی می‌كنند.

این مجموعه تلویزیونی در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای در گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما تولید می‌شود و داستان‌های آن توسط «محسن طنابنده» و «سعید آقاخانی» نوشته شده و از حال و هوای طنز برخوردار است.

تهیه كننده این مجموعه كه پیش از این «SMS از دیار باقی» نام داشت، در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون فارس گفت: تا به حال درصد بسیار كمی از كار تصویربرداری انجام شده و گروه در حال تصویربرداری بخش‌های مربوط به كابوس و روح در خیابان‌ها هستند و با توجه به اینكه انتخاب بازیگران هنوز ادامه دارد، كار تصویربرداری بخش‌های اصلی را آغاز نكرده‌ایم.

داستان «پیامك از دیار باقی» در باره فردی به نام منصور سیم‌خواه است كه برای گردآوری ثروت با توسل به كارهای مختلف از مردم پول می‌گیرد. اما پس از مدتی با دستیابی به سودی سرشار تصمیم می‌گیرد از انجام تعهدات خود سرباز زده و با همدستی اعضای خانواده‌اش به خارج از كشور فرار كند، تا اینكه....

«سیروس مقدم» بیشتر تجربه ساخت درام‌های اجتماعی مانند «نرگس»، «اغماء»، «مسافر»، «ریحانه»، «دریایی‌ها»، «پلیس جوان» و ... را دارد و سریال «پیامك از دیار باقی» اولین اثر او در ژانر طنز محسوب می‌شود.


«سه در چهار»

 

مجموعه تلویزیونی «سه در چهار» مجموعه دیگری به كارگردانی «محمد حسین لطیفی» است كه آن هم در شبكه اول سیما تولید می‌شود. البته خلاف سریال «پیامك از دیار باقی» این مجموعه روزهای پایانی تصویر برداری خود را می‌گذراند و به زودی كار ساخت آن تمام می‌شود.

حسن روستایی تهیه كننده مجموعه تلویزیونی «سه در چهار» در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون فارس درباره آخرین جزئیات این سریال گفت: تصویر برداری مجموعه «سه در چهار» روزهای پایانی خود را می‌گذراند و تا پایان بهمن‌ماه تمام می‌شود.

وی افزود: تا به حال مونتاژ 5 قسمت آن توسط «رضا مطهری» به پایان رسیده و مجموعه تا اواسط اسفندماه به طور كامل به شبكه اول تحویل داده خواهد شد.

وی در ادامه درباره زمان پخش مجموعه نیز گفت: قبلا روی پخش این مجموعه در نوروز صحبت كرده بودیم و در حال حاضر نیز به دلیل آماده بودن این مجموعه، احتمال پخش آن در نوروز قوت گرفته است.

وی در ادامه گفت: این مجموعه در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای ساخته می‌شود و در صورت قطعی شدن زمان پخش، مجموعه سه در چهار از روز اول فروردین ماه به روی آنتن رفته و پخش آن تا اواخر ماه ادامه خواهد داشت.

او درباره داستان این مجموعه نیز گفت: از آنجایی‌ كه این كار برای گروه خانواده و اهداف و سرفصل‌های آن انجام می‌شود، قصه سریال خانوادگی است و قالبی طنز دارد.

روستایی اظهار داشت: «سه در چهار» داستان دو خانواده است كه در زندگی خود دچار مشكلات اقتصادی و اجتماعی می‌شوند. در این خانواده، پدرها با یكدیگر باجناق هستند اما سعی ما این است كه از داستان‌های تكراری باجناق‌ها دوری كنیم و با نگاه به یك خانواده با ویژگی ایرانی، این سریال را می‌سازیم.

وی افزود: ما قصد داریم بیكاری در خانواده‌ها به چالش بكشیم و روحیه كار و كارآفرینی را در خانواده‌ها تقویت كنیم. در حقیقت این دو خانواده در مواجهه با مشكلات، دچار پوست‌اندازی شده‌اند، به مرحله جدید‌تری از زندگی خود وارد می‌شوند و دیدگاه متفاوتی پیدا می‌كنند.

در این مجموعه تلویزیونی بازیگرانی چون محمد كاسبی، مهران رجبی، علی صادقی، شهره لرستانی، اشكان اشتیاقی، نادیا دلدار گلچین، مریم سلطانی، شمسی فضل‌اللی و مجید صالحی ایفای نقش می‌كنند.

مجموعه «سه در چهار» نیز اولین اثر طنز «محمد حسین لطیفی» به شمار می‌رود كه آن را به كمك «مجید صالحی» و «رضا عطاران» می‌سازد.

به گزارش فارس، علیرضا برازش مدیر شبكه اول سیما درباره اینكه در نهایت كدام یك از این دو سریال در ایام نوروز پخش خواهند شد، در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون فارس گفت: فعلا این دو مجموعه مراحل ساخت خود را می‌گذرانند و هر كدام كه زودتر آماده شود به حتم پخش خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال كه با توجه به این نكته، احتمال پخش سریال «سه در چهار» بیشتر خواهد بود، گفت:‌هنوز هیچ چیز مشخص نیست، در نهایت هر دو سریال را در كفه می‌گذاریم و هر كدام را كه احساس كنیم بیشتر به نفع مخاطب است و او را اقناع می‌كند، پخش خواهیم كرد.


«جاده در دست تعمیر است»

 

مجموعه تلویزیونی «جاده در دست تعمیر است» سریالی آموزشی است و به دلیل اینكه پخش آن از اواخر اسفندماه آغاز و اوایل فروردین به پایان می رسد، كاری نیمه نوروزی محسوب می‌شود.

«حسین تبریزی» كارگردان این اثر است و «رضا ابراهیمی» با مشاركت معاونت راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی تهیه كنندگی آن را بر عهده دارد.

«جاده در دست تعمیر است» در 15 قسمت 40 دقیقه‌ای با طرحی از «مهدی سعادت‌پور» و «علی مشهدی» ساخته خواهد شد و داستان‌ها به سرپرستی «سعید آقاخانی» نوشته شده است.

بهزاد فراهانی، ثریا قاسمی، ابوالفضل پورعرب، رضا توكلی، مریم امیرجلالی، كیومرث ملك‌مطیعی، لاله صبوری، سحر زكریا و كیانوش گرامی بازیگرانی هستند كه در این سریال كه از 20 اسفندماه تا 5 فروردین ماه پخش خواهد شد، حضور دارند.

در این مجموعه شاهد داستان‌های اجتماعی مرسوم و عامه‌پسند خواهیم بود كه در بستری شیرین و با رگه‌هایی از طنز روایت خواهد شد.

به گزارش فارس، حسین تبریزی قصد داشت این مجموعه را در تهران و برخی شهرهای شمالی كشور به تصویر بكشد كه به دلیل شرایط متغیر آب و هوایی از این تصمیم منصرف شده و صحنه‌های مربوط به شمال كشور را از طریق بازسازی در تهران تصویر برداری خواهد كرد.

سایر عوامل مجموعه تلویزیونی «جاده در دست تعمیر است» عبارتند از: مدیر تصویربرداری: علی عالمی، صدابرداران: علیرضا افخمی و امیر بهره‌ور، طراح گریم: محمد رضا قومی، طراح صحنه و لباس: كیوان ذوالفقاری و مدیر تولید: محسن دانشور.

پیش از این قرار بود این مجموعه از 20 اسفندماه تا 5 فروردین ماه پخش شود اما با توجه به مشخص شدن لیست نهایی شبکه های مختلف این مجموعه نیز در انتظار پخش باقی خواهد ماند


«نشانی»

 

مجموعه تلویزیونی «نشانی» به كارگردانی «رامبد جوان» كه یكی از بازیگران مطرح و پر طرفدار طنز محسوب می‌شود، در حال ساخت است و در ایام نوروز از شبكه دو سیما پخش خواهد شد.

بنابر گفته مجید اوجی تهیه‌كننده اثر،‌ در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون فارس، تا به حال 60 درصد از مرحله تصویربرداری سپری شده و «سیامك مهماندوست» تدوین آن را برعهده دارد.

موسیقی این اثر توسط «امید كرامتی» ساخته می‌شود و داوود رشیدی، رامبد جوان، پروانه معصومی، آتنه فقیه نصیری، فقیه سلطانی، فلورا سام، امیر حسین صدیق، كورش تهامی، برزو ارجمند، پرویز پورحسینی و مرضیه برومند در این مجموعه كه داستان آن توسط «فلورا سام» نوشته شده بازی می‌كنند.

 

داستان «نشانی» كه در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای برای پخش از شبكه دو سیما ساخته می‌شود، درباره دختری به نام لیلاست كه در پی ورشكستگی شركت عمه‌اش در خارج از كشور به ایران باز می‌گردد تا صندوقچه عمه خود را كه پنهانش كرده، بیابد.

تهیه كننده این مجموعه همچنین گفت: «نشانی» باید برای پخش در ایام نوروز 87 آماده شود و ما هم به گونه‌ای برنامه‌ریزی كرده‌ایم كه زمان كم نیاید ولی بارندگی‌های اخیر و شرایط آب و هوایی، به گونه‌ای شد كه برنامه‌ریزی ما كمی به هم بریزد و برای به‌دست آوردن نظم سابق فشار بیشتری به گروه وارد شد.

سریال «نشانی» در اوایل مراحل تولید «خانه دوست كجاست؟» نام داشت كه در ادامه با نظر سازندگان نام آن تغییر یافت.


«مرد هزار چهره»

 

مهران مدیری امسال قصد دارد با مجموعه تلویزیونی «مرد هزار چهره» به تلویزیون بیاید.

این سریال برای شبكه سوم سیما ساخته می‌شود و بازیگرانی چون سیامك انصاری، هادی كاظمی، شقایق دهقان، بهنوش بختیاری، الیكا عبدالرزاقی، پژمان بازغی، علیرضا خمسه، جواد رضویان در آن قطعی شده و البته بازیگران سرشناس دیگری هم در این مجموعه بازی می‌كنند كه در این مقطع به درخواست روابط عمومی پروژه از اعلام نام آنها صرف‌نظر می‌كنیم.

داستان‌های این مجموعه كه قرار است از شبكه سوم سیما پخش شود توسط «محراب قاسم‌خانی» و «پیمان قاسم‌خانی» نوشته شده و لوكیشن‌های اصلی آن نیز درخیابان ملاصدرای تهران هستند.

این مجموعه جدید در 15قسمت به تهیه كنندگی برادران «آقاگلیان» ساخته می‌شود و «مهران مدیری» در آن نقش اول را بازی خواهد كرد.

داستان‌های این مجموعه جدید كه به صورت اپیزودیك ساخته خواهد شد، به هم پیوسته است و بازیگران این بار در داستان‌ها حضوری كوتاه خواهند داشت و قصه این مجموعه تلویزیونی درباره فردی است كه بی‌گناه به كلاهبرداری متهم می‌شود و به دلیل این اتهام هربار درگیر ماجرایی تازه می‌شود.

به گزارش فارس، فضای كار جدید «مهران مدیری» آپارتمانی است و داستان آن هیچ شباهتی به كارهای قبلی او ندارد.

مرتضی میرباقری معاون سیما درباره این سریال در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون فارس گفت: كار مهران مدیری در حال جلو رفتن است. بخش‌هایی از راف كات‌های آن را هم دیده‌ایم و در صورت آماده شدن، یكی از سریال‌های موفق ما در نوروز خواهد بود.

وی در ادامه گفت: شرایط ما برای كارهای نوروزی عبارت است از اینكه سازندگان باید تا 20 اسفندماه كارشان را نهایی كنند و صورتی از نهایی شده آن را ارائه دهند تا هم خودشان راحت باشند و گروه دچار مشكل نشود و هم مخاطبان با دغدغه كمتری كار را دنبال كنند.


«قرارگاه مسكونی»

 

مجموعه تلویزیونی «قرارگاه مسكونی» به كارگردانی «جواد رضویان» ساخته شده و اولین ساخته او كه یكی از شاخص‌ترین بازیگران طنز به شمار می‌رود، در مقام كارگردان محسوب می‌شود.

این مجموعه قرار بود نوروز سال 86 از شبكه اول سیما پخش شود كه بنابر نظر مدیران، پخش آن به تعویق افتاد و امسال نیز از شبكه تهران پخش خواهد شد.

تحقیق و نگارش قرارگاه مسكونی را «علیرضا محمودی» انجام داده و موضوع آن درباره تعدادی سرباز در یك قرارگاه است كه برای تعطیلات ایام نوروز تصمیم دارند به مرخصی بروند ولی با مشكلاتی رو به رو می‌شوند كه این مشكلات دست‌مایه اصلی ساخت این مجموعه است.

 

در قرارگاه مسكونی كه در 14 قسمت ساخته شده، بازیگرانی چون مهران غفوریان، یوسف تیموری، مهران رجبی، یوسف صیادی، علی صادقی و جواد رضویان بازی كرده‌اند.

جواد رضویان درباره پخش این مجموعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون فارس گفت: خوشحالم كه سر انجام وضعیت پخش این مجموعه مشخص شد و مخاطبان می توانند در نوروز آن را ببینند.

وی افزود: ما برای ساخت این مجموعه سختی‌های بسیاری متحمل شدیم و امیدوارم بینندگان با آن ارتباط برقرار كرده و از دیدنش لذت ببرند.


 

با این مجموعه های تلویزیونی مشخص می شود رویکرد امسال مدیران تلویزیون نیز سراسر طنز است و رقابت اصلی میان این سریال ها در جذب بینندگان احتمالاً در بیشتر خنداندن مخاطبان است.

ساعت پخش سریال ها هم هرچند اعلام نشده است اما به سنت سال های قبل احتمالاً سریال شبکه اول ساعت 22، سریال شبکه 2 ساعت 21، سریال شبکه 3 ساعت 22 و سریال شبکه تهران ساعت 19 پخش خواهد شد.منابع : تبیان . سینمای ما


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic