چهارشنبه 14 فروردین 1387  11:04 ق.ظمجید روغنی " روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ترانه شرقی" در گفتگو با مجله موسیقی ایرانیان مصاحبه با صدای آمریکا را تکذیب کرد و تاکید کرد گروه آریان و شرکت ترانه شرقی هیچ گونه مصاحبه ای با شبکه صدای آمریکا ( VOA ) انجام نداده است و محتویات آن مورد تائید ما نمی باشد و کلیه محتویات گزارش پخش شده ، ضبط از گزارشگران ایرانی و شبکه سی بی اس امریکا بوده که ما نمیدونیم چه طوری سر از شبکه صدای امریکا درآورده ! چون گزارش گرفته شده توسط گزارشگران سی بی اس و برای پخش در این شبکه معتبر ماهواره ای بوده است .

لونا شاد مجری برنامه شباهنگ درشبكه   voa persian   بعد از چندین گزارش میگوید:


اینك به بخش موسیقی می رویم و گزارشی از گروه آریان كه اولین گروه موسیقی است. واقعا احتیاج به معرفی نداره این گروه موج جدیدی از موسیقی رو در كشور ما آورد و مدتی است كه سغی كرده شهرتشو به سطح جهانی برسونه اكنون جزئیات رو از زبان همكارم نازنین می شنوید:نازنین: پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 فقط موسیقی اصیل ایرانی در این كشور مجاز بود. انقلاب و جنگ 8 ساله ایران و عراق وقفه طولانی در صنعت موسیقی ایران به وجود آورد پس از پایان جنگ تغییر و تحول در فضای سیاسی و اجتماعی كشور به تدریج راه را برای تولیدات قانونی موسیقی باز كرد، گروه 9 نفری آریان نخستین گروهی تشكیل شده از اعضای دختر و پسر است. این گروه دو خواننده اصلی و چند همخوان دختر دارد و سازهای ویولون و گیتار به سبك پاپ ایرانی در آن نواخته میشود.(قطعه ای از آهنگ نامهربون)(قطعهای از آهنگ بمون تا یمونم). محسن رجب پور مدیر تولید كننده و مسئول تبلیغات آریان می گوید:
 از اون چیزی كه فكر میكردم، هدفم بود اون هم داشتن یك گروه مختلط دخترو پسر جوون ایرانی كه میتونن خواسته های جوونای الآن رو بیان كنن.از اون طرف می دونستم این هدف نه منع قانونی داره و نه منع شرعی و چیزی مخالفش نیست ،  اصلا دریغ نكردم هر جا هم كه جلوی ما یه سدی درست می شد ما سعی می كردیم این سد رو حذفش كنیم.


این گروه در سال 1998 تشكیل شده تاكنون 3 آلبوم بیرون داده و چهارمین آن نیز در راه است. آریان تاكنون موفق شده است كنسرتهای زنده متعددی كه نخستین آن در سال 2000 بود ؛ برگزار كند.


 
علی پهلوان گیتاریست ترانه سرا و خواننده گروه می گوید: با وجود محبوبیت و مردمی بودن آریان این گروه هر دفعه برای گرفتن اجازه اجرای كنسرت با مشكلات و روند اداری پیچیده ای روبرو می شود ولی حتی مهر قرمز وزارت ارشاد نتوانسته باعث دلسردی آنها شود.


پس از چند كنسرت موفق در ایران پیام صالحی گیتاریست ترانه سرا و خواننده دیگر آریان می گوید: گروه تصمیم دارد كه موسیقی خود را به سطح بین المللی سوق دهد(تو یعنی نم نم باروون...هو وو وو و و...تو یعنی نم نم بارون......تو یعنی نم نم بارون .... رو تن قشنگ بیشه...)


آریان بیش از 300 كنسرت و اجرای زنده در ایران و سراسر جهان از جمله انگلیس ، آلمان ، كانادا و سوئد داشته است .شراره فرنژاد گیتاریست ترانه سرا و همخوان گروه می گوید: آریان گروه 9 نفره ای است كه همه  نوازندگان لازم برای یك اجرای زنده خوب رو در بر می گیره . از استقبال مردم مشخصه كه از ترانه های ما خوششون میاد و باهاش ارتباط برقرار می كنن برای مثال ما گاهی در عرض 6 ساعت بیش از 50000 بلیت فروختیم ؛ باعث حیرته!!نینف امیر خاص ؛ نوازنده ، ارگ پیانو و ترانه سرا  گروه است: نه تنها در ایران بلكه خارج از كشور طرفداران زیادی داریم این هم از آمار فروش بلیت كنسرتامون پیداست و هم از اینكه هر سه آلبومی كه به بازار دادیم پرفروش ترین آلبوم سال ، رده بندی شدند .


گروه آریان اخیرا در طی یكی از سفرهای بین المللی خود آهنگی با خواننده پاپ بریتانیایی "كریس دی برگ " ضبط كرده است. كریس دی برگ اولین خواننده معروف خارجی است كه در یكی از آهنگهای آلبوم چهارم این گروه كه به زودی به بازار خواهد آمد ، نمایان شده است .


دریافت گزارش :
http://www.taranehsh.com/fa/video/ARIAN-VOA.wmv


پرونده بنیامین در سایت مجله موسیقی ایرانیان

پرونده بنیامین در خانواده سبز

پرونده بنیامین در سایت بالاترین

پرونده بنیامین در سایت هم آواز


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic