مرد هزار چهره سانسور شد

در حالیکه قبل از تحویل سال نو، تهیه کننده و عوامل سریال "مرد هزار چهره" از 15 قسمتی بودن این مجموعه طنز خبر داده بودند، این مجموعه سیزدهم فروردین با یک پایان بندی عجولانه به پایان رسید.  


به گزارش باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، سریال "مرد هزار چهره" که امسال با طنزی انتقادی و حسابشده در صدر مجموعه های طنز و پرمخاطب طنز تولیدی شبکه های مختلف سیما قرار گرفت، با سانسور پخش مواجه شد.

بنا بر این گزارش برخی شواهد حاکی از حذف قسمت هایی از سریال مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری است که در طول ایام عید از شبکه سوم سیما پخش می شد و با انتقاداتی وارد به مجموعه مدیریت در کشور، نکات قابل تاملی را در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، انتظامی و حقوقی مطرح کرد.
 
بنابر گزارش برنا، تهیه‌كننده مجموعه مرد هزار چهره در گفتگو با خبرگزاری ها و پیش از آغاز سال 1387 در مورد این مجموعه گفته بود: این سریال تلویزیونی كه در 15 قسمت 45 دقیقه ای برای پخش در ایام نوروز از شبكه 3 سیما تهیه شده است.
 
همچنین در گزارش پیش از نوروز همشهری آن‌لاین نیز درباره این مجموعه طنز با اشاره به بازی مهران مدیری در بیش از 10 نقش متفاوت در این مجموعه آمده بود: خمسه در این مجموعه نقش رئیس باند مافیا با نام «قداره بندیان» _ که بعدها به قزاقه مندیان - را برعهده دارد. شخصیتی كه در قسمت‌های "دوازدهم تا چهاردهم" در مجموعه حضور خواهد داشت.
 
بنا بر گزارش برنا، همه این موارد و برخی موارد دیگر که در زمان پخش شاهد آن بودیم؛ مانند کاهش زمان پخش برخی قسمتها به 35 دقیقه و همچنین تکرار بیش از حد قسمت های قبل در قسمت های جدید، این شائبه را در میان افکار عمومی ایجاد شده است که این مجموعه بنا بر دلایلی از جمله برخی انتقادات، کوتاه شده و در 13 قسمت پخش شد.
 
مضاف بر اینکه در تیتراژ این مجموعه نام افرادی چون محمدرضا حسینیان و اکبر قدمی دیده می شد که هرگز در سریال از آنها اثری دیده نشد.
 
هنوز بازتابی از سوی مدیران شبکه سوم و همچنین عوامل تولید این مجموعه نسبت به این تغییرات و حذفیات در رسانه ها منتشر نشده است. شایان ذکر است طنز موجود در مجموعه "مرد هزار چهره" که توسط تیمی از نویسندگان زبده طنز در کشور به سرپرستی پیمان قاسم خانی به نگارش در آمده بود، طنزی فاخر، انتقادی و بدور از لودگی های مرسوم در برخی مجموعه های طنز تولیدی در تلویزیون بود.

منبع:برنا نیوزمن اشتباهیم...

 

چه دفاعی از خودم بکنم جناب قاضی؟ من بی دفاعم.

 

 

من شریف تربیت شدم. من شریف بزرگ شدم. نه کسی منو میشناخت، نه کسی بنده رو میدید. نه ثروت مند بودم ونه هیچ چیز دیگر.

 

 

همه ی سهم من از زندگی کار کردن در زیرزمین اداره ی بایگانی بود، لای پرونده ها.

 

 

من ساده بودم. من همه چیز رو باور میکردم. من با هیچ کس مخالفت نمیکردم. سرم به کار خودم بود و شریف بودم.

 

 

من نمیخواستم به بانک برم، من نمیتونستم طبیب باشم، من نمیتونستم سرهنگ باشم، من نمیخواستم شعر بگم. من مقاومت کردم تا حد توانم، اما توانم کم بود.

 

 

بنده ضعیف بودم. برای خودم ضعیف بودم و برای دیگران. و من به همه احترام میگذاشتم، من به همه احترام میگذاشتم و من شروع کردم به بازی کردن، شروع کردم به سرگرم شدن و بعضی وقتها یادم رفت که کجام و همه ی اینهایی که میگند مال من نیست، حق من نیست و من اشتباهیم...

 

 

تقصیر من بود، تقصیر دیگران هم بود.

 

 

اما خدایا تو شاهدی که من هیچ چیزی رو برای خودم بر نداشتم. من هیچ چیزی رو توی جیبم نذاشتم، من از سهم کسی نزدم. من فقط اشتباهی بودم.

 

 

خدایا تو شاهدی که من چیزی رو خراب نکردم، خدایا تو شاهدی که من کسی رو اذیت نکردم. من فقط اشتباهیم.

 

 

چه دفاعی از خودم بکنم؟ من بی دفاعم.

 

 

حالا من مانده ام و تقاص این همه اشتباه دیگران و بازیگوشی خودم.

 

 

جناب قاضی من از هیچکس توقعی ندارم...

 

 

خدایا تو منو ببخش...


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic