كریس دی برگ در ایران
--------------------------
آرامش پس از طـوفـان

آیا رویای كنسرت او در ایران به حقیقت خواهد پیوست؟هنوز  كلیپ مشترك آریان و كریس دی برگ را با تعجب نگاه میكنم...یعنی باید باور كنم كه آریان دارد با كریس دی برگ همكاری میكند؟ كریس دی برگ خواننده بزرگی ست...او خواننده دست پایینی نیست كه بخواهیم حضورش در ایران و همكاری با گروه آریان را نادیده بگیریم.

بالاخره بعد از 30 سال داریم كمی تغییر می كنیم...نمی گویم رنسانس ولی حضور یك خواننده مشهور جهانی در موسیقی پاپ ایرانی خودش یك اتفاق مهم است.

موسیقی پاپی كه در سال 1372 آزاد شد و در سال 1377 در رسانه تحویل گرفته شد!!!...اگر بخواهیم سالها را یكی یكی بشمریم تازه به عدد 10 می رسیم.ما فقط 10 سال است كه موسیقی پاپ ایرانی را جدی گرفته ایم.آزمون و خطا بسیار رفته ایم...افول های وحشتناك و تكامل های عجیبی را شاهد بوده ایم.مانند یك طوفان... گاهی آرام و گاهی سهمگین...

از این 10 سال شاید بتوان گفت 5 سال است كه حركت به سمت سلیقه های مردمی و نیز "خوب" شروع شده است.افراد بسیاری در این چند سال از موسیقی پاپ كنار رفته اند و افراد بسیاری هم مانده اند...ولی این به معنای ماندگاری نیست...ماندگار در موسیقی پاپ(مخصوصا موسیقی پاپ ایران با سلایق مختلفش) یعنی به روز بودن و با سلیقه مردم همگام شدن...اگر بمانی...نمی توانی ادامه دهی...سقفی وجود ندارد...تكامل به معنای كامل شدن و دست روی دست گذاشتن نیست...تكامل موسیقی تا ابدیت ادامه خواهد داشت...

«خیلی ها اعتقاد دارند كه چرا باید برای اینكه صدای موسیقی مان به آن سوی دنیا هم برود حتما باید از حضور یك خواننده غربی استفاده كنیم؟» این دیدگاه كمی منفی است...چرا؟ دلیل آن این است كه وقتی ملت ها برای "بودن" به یكدیگر نیاز دارند پس شكی نیست كه همكاری موسیقی های شرق و غرب(دنیا) باعث تكامل،رشد و غنی شدن موسیقی برای "بودن" و "بهتر شدن" است.اما در پاسخ به این دیدگاه می توان گفت كه موسیقی ایرانی قطعا پتانسیل جهانی شدن را دارد و حضور و همكاری با یك خواننده مطرح غربی نیز به "رسانه ای" شدن این حضور كمك شایانی خواهد كرد.شكی نیست كه حضور "كریس دی برگ" در ایران می تواند دیدگاه های منفی كه علیه ایران وجود دارد را كمی تغییر دهد.اگر بخواهیم می توانیم.

اما من كمی بدبینم! بدبینی ام تقصیر من نیست...كریس دی برگ 4 روز در ایران بود ولی رسانه های رسمی كشور(تلویزیون و رادیو) حتی یك خبر كوچك هم درباره حضور او در ایران ندادند مبادا تبلیغ برای شركتی و كمپانی یا افراد خاصی شود...این واقعا ظلم است...ما می توانیم از حضور كریس دی برگ در ایران نهایت استفاده را ببریم...شاید مسئولان ما واقعا شامه قوی برای حس "فرصت و موقعیت" ندارند.حضور دی برگ در ایران یك فرصت است كه نباید آن را به آسانی از دست داد.

اگر واقع نگر باشیم می توانیم از فرصت ها نهایت استفاده را ببریم و اگر بخواهیم دنباله رو دید سنتی باشیم همچنان باید بمانیم و...

دی برگ با كمپانی "ترانه شرقی" همكاری می كند و قطعا ترانه شرقی از این بابت سود سرشاری هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی می برد.اما سود اصلی نصیب كیست؟ دی برگ؟ آریان؟..هیچ كدام...سود اصلی نصیب ملت ها مخصوصا ملت ایران است...به احترام ملت هم كه شده بیاییم و فرصت ها را غنیمت بشمریم.


-----------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت(1): قرار است كنسرت مشترك آریان و كریس دی برگ در مهر یا آبان برگزار شود.دی برگ در ایران سه محل را مناسب كنسرت دانست.تالار بزرگ كشور،استادیوم دوچرخه سواری آزادی و كاخ ملت سعدآباد...گرفتن بلیط این كنسرت آیا به آسانی ست؟ آیا شهرستانی ها هم می توانند به دیدن كنسرت بیایند؟ خوب است شركت ترانه شرقی از هم اكنون به فكر پیش فروش بلیط اینترنتی كنسرت هایش باشد.


پی نوشت(2): بنیامین با آریان در شهریور امسال كنسرت مشترك اجرا می كند...اگر شایعه همكاری بین بنیامین و كریس دی برگ را هم شنیدید ...چندان تعجب نكنید!!! به هر حال ممكن است پیش بیاید!!! (باز ما رفتیم در فاز شایعه پراکنی!!!)


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات