ستاره اجباری


یادداشتی پیرامون حضور محمدرضا گلزار در سیرجان

 

ترجیح میدهم چهره محمدرضا گلزار را در قاب تصویر(چه سینمایی،چه ویدویی و...) ببینم تا اینکه توفیق اجباری دیدار از نزدیك با سوپراستار سینمای ایران برایم فراهم شود.حضور ستاره محبوبی  مثل گلزار توجه زیادی را به خود جلب میكند...حتی اگر به دورترین نقاط كشور برود و این اصلا امر شگفت انگیزی نیست.اما حضور یك ستاره سینمایی می تواند تاثیر گذار باشد؟ تاثیر از چه نوعی؟...

خیلی واضح است كه كه "ستاره" می خواهد همیشه شان خود را حفظ كند و همچنین تاثیرگذار و "محبوب" باشد...چیزی كه ما؛ آن را با "شهرت" اشتباهش می گیریم.اینجا اصلا بحث حضور محمدرضا گلزار در سیرجان نیست... حضور ستارگان همیشه بعد اجتماعی داشته است.باغ هنر بم كه به دست استاد محمدرضا شجریان افتتاح شد نمونه ای از حضور تاثیرگذار یك ستاره است.استاد با راه اندازی باغ هنر بم تاثیر بسیار خوبی بر هنر و فرهنگ شهری داشت كه به خرابه ای بیشتر شبیه بود.اینگونه حضور  در محافل اجتماعی،نمونه های فراوان دارد.محمدرضا گلزار هم از شهرت و محبوبیت اش استفاده می كند و تیم والیبال هنرمندان را برای كمك به مستضعفان و محرومان راه اندازی می كند.

ولی اینجا یك سوال مطرح است كه  اصلا دعوت به چه قصدی انجام می گردد؟ آیا حضور یك ستاره سینمایی مانندمحمدرضا گلزار می تواند كمك یا تاثیر فرهنگی بر شهری مانند سیرجان داشته باشد یا ....؟ نظر به اتفاقات و حوادثی که در این 3 شب حضور آقای سوپراستار گذشت می توان اینطور نتیجه گرفت که حضور یک "فوق ستاره" هم نمی تواند کمکی به فرهنگ و هنر این شهر کند.محمدرضا گلزار مثل یک نمایش می آید و می رود...چه عوایدی دارد؟ هزینه ای که این سه شب برای حضور این همه ستاره(علی صادقی،امیر نوری،احسان علیخانی) شده است...نمی توانست جای بهتری خرج شود.منکر حضور هنرمندان محبوب کشور در شهرم نیستم اما این حس رقابت برای آوردن بهترین ها بیشتر شبیه خودنمایی فردی مان است.

سیرجان شهر نسبتا ثروتمندی است ولی همین شهر ثروتمند یک سینمای درجه یک یا یک سالن آمفی تئاتر خوب یا یک نگارخانه مجهز ندارد.کاش آقای سوپراستار فقط ازمان تعریف نمی کرد و به جایی که ما در آنجا فیلمهایش را دیدیم هم سر میزد.به نهاد "هنر هفتم" هم سری میزد تا کمی بیشتر تامل کند و کمتر از خونگرمی مان بگوید. کاش حضور او می توانست ارمغان فرهنگی بیشتری برایمان داشته باشد.او در آخرین شب حضورش قول کنسرت موسیقی با گروه اش را میدهد(البته گروهی که هنوز سامانی ندارد!!)...

آقای گلزار واقعا درباره سیرجان چه فکری کرده است؟ همین حضور او باعث جنجال های فراوان است که بعدها بیشتر مشخص خواهد شد...کنسرت های موسیقی در سیرجان در سینمای این شهر برگزار می شوند....آیا آقای سوپراستار حاضر است در سینما قدس کنسرت بدهد؟ با سیستم های صوتی محشر که نمونه اش در جشن مشهود بود؟

محمد رضا گلزار امشب با تعجب به ما می نگریست...حالا ما ، با تعجب می نگریم که این همه ساده انگاری و خدای نکرده عوام فریبی...برای چه و واقعا چرا؟

موقع برگشتن ،پیاده همراه مردم شرکت کننده در جشن همراه می شوم.همه از این همه بی نظمی ناراضی اند.از حضور ستاره چیزی نمی دانند.چون او را فقط در قاب تصویر دیده اند.

شاید نحوه شادی کردن و پذیرفتن حضور افراد محبوب را یاد نگرفته ایم.نمی توان به شخص محمدرضا گلزار انتقادی روا داشت.سوی همه تیرهای انتقاد به خوده ما برمیگردد.کاش کمی رشد کنیم...بزرگتر شویم.از انتقاد سرخورده نشویم.


عكس هایی از حضور احسان علیخانی،علی صادقی و امیر نوری در سیرجاناز اینجا دانلود كنید
عكس ها: امین ارجمند،سیرجان نیوز

پسورد: artcm.ir

 


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 16 مهر 1387
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات