پنجشنبه 28 آذر 1387  05:24 ب.ظ

این صداست که می ماند...

 

------------------------------

امید محمودزاده ابراهیمی

------------------------------

 

 

این شب ها،شب های خوبی برای اهالی فرهنگ و دوستداران موسیقی در سیرجان است.گروه باربد با سرپرستی احسان ستوده و با صدای عباس ایرانژاد این شب ها در سالن سینما قدس مشغول اجرای برنامه هستند.

بالاخره بعد از ماهها کش و قوس و تمرین گروه باربد،این تلاش ها به ثمر رسید تا ما شاهد اجرای یک کنسرت موسیقی استاندارد و خوب در شهرمان باشیم.برنامه ای که میرفت با لغو اجرا و همچنین سرمای پاییزی-زمستانی در احوالات موسیقی و آب و هوا ! مواجه شود؛خدا رو شکر بدون هیچ مشکلی دارد به اجرا در می آید.

اما بهانه این یادداشت فقط اجرای گروه باربد نیست که صد البته قبل ها هم این گروه در سیرجان برنامه های مختلفی را اجرا کرده است.بهانه این یادداشت چیزی جز انگیزه،وفاق و همدلی نیست.گروه باربد انگیزه بسیاری برای اجرای موسیقی در شهری مثل سیرجان دارد.اگر در کنسرت تقریبا در ردیف های جلو نشسته باشید می توانید شور اشتیاق خاصی که در تک تک افراد گروه مشهور است را به خوبی حس کنید.حتی هنرجویانی که در گروه باربد برای نواختن ویلن حضور دارند آنقدر انگیزه و تلاش دارند که بهترین اجرای خود را به نمایش می گذارند.همین انگیزه باعث شده است که اجرای گروه باربد در سیرجان با استقبال خوب مردم مواجه شود.تازه داریم عادت می کنیم که واقعا می شود که به یک کنسرت موسیقی خوب رفت و از اجرا لذت برد.بدون هیچ مشکلی،بهانه ای... می شود با سینما و موسیقی که 2 رکن اساسی فرهنگ یک کشور محسوب می شوند،آشتی کرد.حتی اگر در هوای سرد پاییزی-زمستانی باشد.می توان با دست در دست هم دادن از حرکت های خوب فرهنگی حمایت کرد.همیشه پشتیبانی از چنین رویدادهای فرهنگی به یک وفاق و همدلی میان مسئولان و هنرمندان نیاز داشته است.همکاری و همدلی که الان برای اجرای این کنسرت در سیرجان ایجاد شده است و ما باید آن را جدی بگیریم.

باید بتوانیم این وحدت و همدلی را حفظ کنیم تا حرکت های بعدی را شکل دهیم.

چند ماه پیش از ضرورت شکل گیری حرکت های خوب و جدی در عرصه فرهنگ و هنر در همین سطرها و ستون ها گفتیم.خوشحالیم که این انتظار ما چندان طولانی نشد.باید دست یکی یکی دست اندرکارانی که هر کدام به نوعی به اجرای این گونه برنامه ها در شهر سیرجان نقش داشته اند،به گرمی فشرد و برای آینده برنامه ریزی کرد.

پیشنهاد می کنم کنسرت گروه باربد را به هیچ وجه از دست ندهید.یک کنسرت خوب و استاندارد با نورپردازی بسیار عالی و با آهنگ هایی که قطعا از شنیدن آنها لذت خواهید برد.


اعضای گره باربد در کنسرت آذر ماه:

گیتار:محسن بیگ زاده

ویولن:مجتبی نخعی

سه تار و دف:مظفر فرزین ابراهیمی

فلوت:سیاوش توکلی

گیتار باس:رسول مداح حسینی

تومبا:علی ستوده

تنبک و سنتور:حسام اسدی

گیتار:امین ایران نژاد و 3 تن از نوازندگان خوب ویولن(مهدی بحرینی و...)

خواننده:عباس ایران نژاد

خواننده و آهنگساز:احسان ستوده

 

 


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 25 دی 1387
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات