جمعه 21 فروردین 1388  12:13 ق.ظ

کما 2

 

.::امید محمودزاده ابراهیمی::.

 

حمید عسکری پس از آلبوم موفق "کما" قصد دارد "کما2" را با همان حال و هوا وارد بازار موسیقی کند.برخلاف آلبوم کما که بیشتر تنظیم های آن از آن میلاد ترابی بود(تنظیم چند قطعه از بهنام صفوی بود)؛ این بار نیما وارسته وظیفه تنظیم کلیه قطعات آلبوم را بر عهده دارد.نیما پس از جدایی از تیم بنیامین و آلبوم فوق العاده موفق 85؛ اینبار با حمید عسکری همکاری می کند.جنس تنظیم های نیما هم تقریبا شبیه میلاد ترابی است.فصل های خالی در تنظیم هایی که از او شنیدیم زیاد بوده است.میلاد هم تقریبا همین سبک را در تنظیم آلبوم کما داشته است.

چیز زیادی از سبک آلبوم جدید او شنیده نشده است و فقط این گفته خوده حمید عسکری که گفته است: کما 2 در حال هوای همان کما است.

 

حمید عسکری در سال 85 توانسته بود پس از بنیامین بهادری به عنوان دومین پدیده سال معرفی شود.تنظیم های خوب و جذاب میلاد ترابی و شباهت صدای حمید عسکری به شادمهر عقیلی موجب پرفروش تر شدن آلبوم او شد.گرچه قبل از عرضه رسمی،همه تراک های آن غیر از تراک "تلافی" به اسم خواننده دیگری لوو رفته بود.روی فولدر آهنگ ها اسم "علیرضا فرد" به چشم می خورد و آهنگ هایی که مشخص بود هنوز میکس نهایی نشده اند.اتفاقی که برای چندین خواننده دیگر هم افتاده بود و لوو رفتن آلبوم مشکلات بسیاری برای آنها ایجاد کرده بود.

 

با عرضه رسمی کما مشخص شد که خواننده اصلی حمید عسکری است نه علیرضا فرد.گرچه صدای علیرضا فرد هم کم شبیه شادمهر نبود اما جنس صدای این دو (حمید و علیرضا) بسیار متفاوت بود و شنونده متوجه این تغییر جنس صداها بود.باز هم مثل همیشه مشخص نشد که آلبوم کما از چه مجرای زیرزمینی لوو رفت.هنوز هم می توان نمونه این آهنگ های ناقص را در ضبط ها و سی دی ها یافت.

حمید عسکری در اولین گفتگوی رسمی اش شباهت صدای خود را با شادمهر عقیلی تکذیب نکرد ولی در عین حال اعلام کرد که جنس صدای او و شادمهر با یکدیگر فرق می کند و در گذر زمان مخاطبان او متوجه این موضوع خواهند شد.

 

از حمید عسکری پس از یکماه از عرضه آلبوم "کما" تک آهنگی با عنوان "دوستت دارم" و با تنظیم میلاد ترابی به بازار غیر رسمی ها آمد.تک آهنگی که بسیار مورد توجه قرار گرفت و در نزدیکی ایام نوروز شنیدنی شد.اما سال 86 ؛ سال سراسر غیررسمی حمید عسکری بود.تک آهنگ هایی که گاه و بیگاه از او و با تنظیم میلاد ترابی عرضه می شدند آنقدر زیاد شدند که حکم یک آلبوم جداگانه را برای حمید عسکری داشتند.در میان این آهنگ ها حتی آهنگ پرونده که قرار بود در آلبوم سال بعد مهدی مقدریان عرضه شود هم وجود داشت.عرضه ای که بعدها موجب اختلاف جدی او و مهدی مقدریان شد.

 

حمید عسکری پس از اجرای چندین کنسرت در تهران و شهرستان ها خود را برای اجرای جشنواره موسیقی فجر که برای اولین بار اجرا میشد،آماده کرد.اجرایی که جزو بهترین اجراهای او در این 3 سال بود و استقبال فراوانی از آن شد.پس از آلبوم "کما" و چندین تک آهنگ؛حمید عسکری به همکاری خود و میلاد ترابی پایان داد و نیما وارسته(تنظیم کننده قبلی بنیامین) را جایگزین او کرد.

 

ترابی در زمانی که شایعات جدایی حول او و حمید عسکری می گذشت؛ با انجام چند مصاحبه عملا همکاری خود و حمید عسکری را پایان یافته و موفقیت آلبوم کما را بیشتر مرهون تنظیم های خود دانست.

او دلیل همکاری با حمید عسکری را نزدیکی صدای شادمهر و حمید برشمرده بود.میلا ترابی پس از جدایی از حمید عسکری با چندین خواننده مطرح همکاری کرد که محمد علیزاده و آلبوم سوپرایز بخشی از آن است.

 

حمید عسکری هم به مانند خوانندگانی همچون بنیامین و سیروان خسروی و... قصد داشت آلبوم دوم خود را در ایام منتهی به نوروز به بازار بفرستد اما باز هم مشخص نشد که او چرا قید انتشار آلبومش را زد.

منتظر می مانیم تا ببینیم "کما2" می تواند به اندازه "کما" موفق باشد یا خیر.

آیا تنظیم های نیما وارسته می تواند "کما2" را در حد "کما" بالا ببرد؟

کما2 همین روزها قرار است منتشر بشود...البته اگر اتفاق خاصی نیفتد!


آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic