ماهنامه اختصاصی موسیقی «موسیقی قرن 21» با شکل و شمایل تازه ای منتشر شد
آمده ایم که متفاوت باشیماولین شماره ماهنامه «موسیقی قرن 21» با کادری تازه منتشر شد.
این نشریه اختصاصی موسیقی که چند سالی است با تیم های مختلف و سیاست هایی گوناگون منتشر می شد، این بار و بعد از مدت زمان کوتاهی که انتشارش متوقف شده بود، به سردبیری رسول ترابی به روی پیش خوان روزنامه فروشی ها رفته البته با قطع و گرافیکی نو.
ترابی در مورد سیاست گذاری ها و روندی که برای پیش برد اهداف شان در این مجله اندیشیده، به «موسیقی ما» گفت؛ «تنها هدف ما در شروع کار، متفاوت بودن است. ما سعی کرده ایم که با ایده های جدید و سوژه های بکر و جذاب، مخاطب موسیقی را از فضای زردی که در حول و حوش نشریات مثلا تخصصی موسیقی کشور رواج پیدا کرده، بیرون بیاوریم و البته همه سلیقه ها را هم راضی نگه داریم. ما با یک دید کاملا انتقادی و البته به دور از هر گونه کینه و غرض ورزی قرار است که به نقد فضای موسیقایی کشور بپردازیم و تنوع طلب باشیم و این عرف «رفاقت بازی» که در بیش تر نشریات موسیقی ریشه دوانده را از میان ببریم.»
«موسیقی ما » برای همه دست اندر کاران این مجله، آرزوی روزهای خوب و توأم با موفقیت دارد.
یادداشت رسول ترابی، سردبیر جدید «موسیقی قرن 21» را که اختصاصی برای سایت «موسیقی ما» فرستاده، این جا بخوانید:

مجله ای برای «آدم حسابی ها» ؟

سلام دوستان

چهاردهمین شماره مجله موسیقی قرن 21 هم منتشر شد. شماره ای كه این بار سردبیرش من بودم و اگر اتفاق خاصی نیفتد تا اتمام مدت قرارداد خواهم بود. همه سعی مان این بود كه شماره متفاوت و قابل اعتماد و مثال زدن_از نظر خوب و حرفه ای بودن_ دركنار تمام گلاسه بودن صفحات را برای همه سلیقه ها آماده كنیم. همه سعی ام هم همین بود و خواهد بود كه به شعور و سلیقه مخاطبم در این آشفته بازار موسیقی و مطبوعاتش احترام بگذارم و بهترین ها را برایش داشته باشیم.
اما در این شماره، چند روز کاری واقعا سخت را گذراندیم . سخت از این لحاظ که تنها بودم ، با دوستانی که باید بهشان اعتماد کرد . دقیقا از روزی که دور هم جمع شدیم فرصت وقت تلف کردن نداشتیم. قرار شد و سعی کرد هر کسی بهترین مطلبش را بیاورد تا از بالاترین جا و با بهترین ها شروع کنیم . شروع کردیم آن هم چه شروع کردنی . با آرشیو خالی از عکس و خالی از مطلب هایی که اتفاقی از هارد کامپیوتر پریده(پرانده) بودند_امان از این اتفاق ها _ و نبودند ، با قرارهایی که زیاد اعتبار نداشتند ، با فشارهایی که هر روز باید برای رسیدن به نتیجه تحمل می کردیم ، با ... و با دردسرهایی که همیشه بدون آن که بشناسی و منتظرشان باشی ، با تو آشنا می شوند و به سراغت می آیند و ولت نمی کنند . به هر حال با هم بودن این حسن را دارد که کاری زمین نمی ماند . در این چند روز سخت سعی کردیم با بهترین های دیروز و امروز موسیقی ، بدون پاستوریزه و بی خاصیت بودن و با داشتن فرم ها و قلم ها و سلیقه های مختلف ، نوشتاری تنوع طلب داشته باشیم و متفاوت .
کمک مان کنید تا به دلخواهمان که هر شماره بهتر و منظم تر از قبل بودن است با هم برسیم و نقص هایمان را بپوشانیم . می توانید و باید کمک مان کنید . می خواهیم مجله و رسانه ای برای عاشقان واقعی و صمیمی موسیقی و به قول دوستی مجله ای برای "آدم حسابی ها" باشیم.


شاد زی ، مهر افزون
رسول ترابی
rasool@boxmusic.org
7 خرداد 88


منبع : موسیقی ما


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic