حکایت نواب صفوی این روزهای ما !.::امید محمودزاده ابراهیمی::.تا به حال این شکلی اش را ندیده بودیم.این که بازیگری صبح الطلوع با یک مامور انتظامی درب یکی از دفاتر سینمایی برود و تهیه کننده نام آشنا را دستبند بزند و از او به علت توهین یا شوخی بی جا یا هر چیز دیگر 100 میلیون تومان غرامت درخواست کند.
حسام نواب صفوی را می گویم.کسی که به الویس پریسلی ایران معروف است و آخرین کار اکران شده ی او همین اخراجی های 2 میلیاردی بود در نقش مجید کاوازاکی.شناخت من از حسام نواب صفوی به چندین سال پیش بر می گردد؛ نه از آن زمانی که کشف شد؛ وقتی که در شمعی در باد پوران درخشنده در مقابل شهاب حسینی و بهرام رادان به ایفای نقش پرداخت و پله های شهرت و ترقی را یکی یکی بالا رفت.
حسام خودش حقوق خوانده و از قانون حداقل مختصری آگاه است.تا به حال برخورد اینچنینی از او که به آرام و متین بودن معروف بوده و هست؛ ندیده بودم.در حافظه ی تاریخی ام به یاد ندارم که حسام از کسی شکایت کند.نعیمه نظام دوست بازیگر فیلم توفیق اجباری (همان فیلمی که در آن با حسام شوخی شده بود) می گوید محمدرضا گلزار برای اجرای این شوخی به حسام زنگ زده بود و اتفاقا اجازه آن هم گرفته شده بود اما چه شده که پس از دو سال حسام یادش آمده که شکایت کند؛آن بحثی است که فقط شخص خوده او می تواند پاسخ آن را بدهد.
سید کمال طباطبایی هم از تهیه کنندگان خوش نام سینمایی است که فیلم های بسیاری در کارنامه دارد.از این تهیه کننده هم تا به حال بد نشنیده ایم.معلوم نیست این وسط چه اتفاقی افتاده که نواب صفوی از تهیه کننده شکایت کرده است و نه از امثال گلزار یا عطاران یا حتی پیمان عباسی که اوست این شوخی را در فیلمنامه توفیق اجباری گنجانده است.
در توفیق اجباری با مهناز افشار و کاظم بلوچی هم شوخی شده بود اما آن دو هیچ گاه از این شوخی دلگیر نشدند.امیدوارم این خبر بیشتر به Facking News شباهت داشته باشد تا یک خبر رسمی در حوزه سینما.گرچه باید باور کنیم که دومی است نه اولی.
حال باید منتظر روزهای آینده و شرح وقایع بیشتر بمانیم.باید این حرف افشار را به خاطر داشته باشیم که باید حرف دو طرف را شنید.

*     *     *

اما یکی از دوستان مطالب مفصلی را کامنت گذاشتند که من آنها را در اینجا می گذارم و پاسخ را هم در پایان خواهم نوشت:

چقدر شرم آوره كه كسی بخاطر امرار معاش در یك دفتر تهیه فیلم حاضر بشود به نفع كسی كه خلاف انجام داده شهادت دروغ بدهد .چیزی كه بنام شوخی با حسام نواب صفوی در فیلم توفیق اجباری جا داه شده با بقیه آنقدر فرق دارد كه دشمنی بخوبی در آن درك میشود . عطاران میگوید : شنیدی میگن این پسره حسام نواب صفوی رفته خواستگاری پروین سلیمانی !؟ گلزار كه دشنمی اش در كلاغ پر با حسام نواب صفوی در پشت صحنه بخوبی مشهود بود(در آخر سر شرح میدهم) در جواب عطاران میگوید : از حسام همچین كاری بعید نیست ! یعنی حسام نواب صفوی از پیرزنی مثل پروین سلیمانی هم نمیگذرد !!!! حال كه یكسال پیش همین گلزار بخاطر خبر : گلزار به خواستگاری مهناز افشار رفت ! خواب و خوراك را از نویسنده مطلب و نشریه مربوطه با شكایت خود گرفته بود !!!!!

آقای ابراهیمی

شما واقعا  مطمئن هستید كه حسام نواب صفوی از طباطبائی 100میلیون خواسته كه آنرا تیتر زدید تا به نفع كمال طباطبائیی وارد دعوا بشوید !؟ مطمئنم كه تیتر را بر حسب رفاقت با آنها و یا بدلیل احساسات تحریك شده خودتان چاپ زدید !
شكایت نواب صفوی دیروز اتفاق نیافتاده كه امروز منجر به جلب كمال طباطبایی بشود ! این شكایت پارسال تابستان بعد از توزیع سی دی توفیق اجباری با صحنه حذف نشده در جریان افتاد و بیش از یكسال و چند ماه حسام نواب صفوی به دادگاه میرفت و می آمد همانطور كه طباطبایی سه بار احضاریه دادگاه را بی جواب گذاشت تا حكمی معادل چهار ماه زندان برای او بریده شد و مدارك چنان محكم بود كه در حكم جلب نیز نوشته شده بود ، ماموران حق دارند در هر روز دوبار با حفظ موازین شرعی وارد خانه كمال طباطبائی بشوند و او را بازداشت بكنند !!! نمیدانم ، معنی چنین حكمی را میدانید یا نه ولی از آقای طوسی بپرسید برایتان روشن میشود . تا به حال از خودتان پرسیدید كه چرا بعد از اینكه وزارت ارشاد بدستور وزیر وقت و مدیر كل ازشیابی و سرپرست پروانه ساخت و همچنین شكایت انجمن بازیگران و حكم قطعی شورای داوری خانه سینما وقتی تهیه كننده مجبور میشود در موقع اكران فیلمش صدای این صحنه را در كل سینماهای كشور ظرف 72 ساعت عوض بكند تا فیلمش توقیف نشود .... چطور چنین فشاری را ظرف 4 ماه فراموش میكند و بعد آنرا دوباره در سی دی خانگی جا بدهد ؟؟؟؟


آیا كسی بفاصله چهاره ماه پس از تعویض بخشی از فیلمش در حال اكران آنهم در كل كشور میشود موضوع را فراموش بكند !؟؟؟؟؟؟ آیا پشت آن غرض ورزی و دشمنی و یا حداقل تنفر شخصی پنهان نیست ؟؟؟؟
طباطبائی دفعه اول گول گلزار را خورده ولی با شكایت و دستور حذف صحنه در موقع اكران دیگر باید متوجه شده باشد كه حسام نواب صفوی راضی نبوده !!!! دفعه دوم چرا ادامه داده و آنرا در ویدئوی خانگی كه دیگر پای گلازار وسط نبوده جا داده !؟ آیا این آقایان زمانیكه گلزار وانمود كرده تلفنی در حال گفتگو با حسام نواب صفوی و دریافت اجازه است ، مطمئن بوده اند كه آنسوی خط حسام بوده ؟؟؟؟؟؟ آیا این شعور در سازندگان فیلم نبوده كه بعد از اجازه حسام گوشی را بگیرند و از او تشكر بكنند و یا این را هم جزو وظایف حسام بخودشان و سینما میدانسته اند ؟؟؟؟؟؟ داستان پول و این بازی های شنیع تلكه گیری دو روز است كه آغاز شده ! چرا كمال طباطبایی وقتی از بازداشت به دادگاه برده شد چنین حرفهایی را به قاضی نزد ؟؟؟؟ چرا به قاضی نگفت كه نواب صفوی در كلانتری قصد تلكه كردن او را داشته؟؟؟؟؟ چرا از قاضی خواهش كرد تا پیش از جلسه بعدی و آخری دادگاه بعنوان آخرین دفاعیه ، به او 20 روز وقت بدهند تا رضایت حسام نواب صفوی را بگیرد !؟ این 20 روز برای یك بازی كثیف مطبوعاتی نبود كه متاسفانه شما هم بدامش افتادید ؟ آگاهانه یا ناآگاهانه ؟

 همه ما حسام نواب صفوی را می شناسیم ، او یكی از یی حاشیه ترین بازیگران بوده و طی یكسال و چند ماه پروژه دادگاه از تابستان 87 این تهیه كننده با شعور و فهیم آقای طباطبائی (كه قبلا در صنف مرغ فروشی كسب و كار داشته) اگر عمدی صحنه را دوباره در سی دی خانگی جا نداده چرا یك تلفن برای عذرخواهی و فرموشكاریش به نواب صفوی نزده ؟ شما این موضوع را به چه حسابی میگذارید ، ناددانی و فراموشی یا بقصد انتقام از شكایت اول به وزارت ارشاد!؟ خدا میداند این تهیه كننده حق و حقوق چند نفر را در این سینما خورده و پایمال كرده كه دستكم من 5 نفر از معروفترین شان را می شناسم ! ولی این مضوع هیچ ربطی به شكایت ندارد .بلكه به شخصیت تهیه كننده مربوط میشود .شما برای نمونه به خانم لیلا حاتمی زنگ بزنید و یا آقای مصفا و برای فیلم طباطبائی دعوتشان كنید و نتیجه را بعد ببینید !!! من نمیدانم شما بعنوان نویسنده و یك وبلاگ نویس چطور بخودتان اجازه دادید چنین تیتری را بنویسید بی آنكه خود از دهان نواب صفوی چین چیزی را شنیده باشید ؟
در فیلم كلاغ پر آقای گلزار رابطه خاصی با كارگردان فیلم برقرار كرد و هر شب او را به اینجا و آنجا میبرد تا هدفش را كه حدف صحنه های بازیگر روبرویش بود به انجام برساند .شما اگر صادق باشید و از بچه های پشت صحنه كلاغ پر بپرسید خواهید دید كه كارگردان كلاغ پر سر صحنه فیلم ، ماشین شخصی گلزار را با شیلنگ آب لوكیشن شست و به آن افتخار هم كرد و گلزار با ایجاد چنین رابطه ای باعث حذف چند سكانس مهم از نقش حسام نیز شد كه به فیلم هم لطمه زد و این شوخی از كینه شتری و حسادت گلزار سر از توفیق اجباری در آورد !!!! در كلاغ پر دقت كنید كه گلزار مدام بی آنكه نین دیالوگی در فیلم باشد میگوید : الویس را كچل كدم .. الویس كچل شد .. الویس كچل شد ! معنی آن است ك او هم از تطبیق مسخره ای كه میان حسام و الویس ایجاد كده اند نه تنها آنرا پذیرفته و مثلا قبول كده كه حسام نواب صفوی شبیه الویس است بلكه سعی در تخریب آن هم داشته است . سعی كنیم در چنین مواقعی صادق باشیم چه پای حسام ناب صفوی وسط باشد چه پای منافع مالی خودمان و آقای طباطبائئ كه تهیه كننده خشنامی نیست و دلایل آن بسیار است كه بمن ربط ندارد .

پاسخ من:

اول یک نکته متذکر شوم.خواهشا سو برداشت نشود.من نه در دفتر سینمایی آقای طباطبایی کار می کنم و نه قاضی هستم که بخواهم از این خبر سریع نتیجه گیری کنم.در ضمن بحث شوخی در فیلم با شایعه در دنیای مطبوعات  از زمین تا آسمان فرق می کند.
من نمی دانم آقای نواب صفوی 100 میلیون تومان درخواست کرده اند یا نه چون منیع خبر من سایت خبرآنلاین بود و من مبلغ را از خودم درنیاورده ام.
در متنی هم که نوشته ام نه قصد طرفداری از آقای طباطبایی را داشته ام و نه آقای نواب صفوی.از شنیده هایم که به آن اشاره کرده ام استفاده کردم و قضاوت هم نکردم.شما هم قضیه را جوری جلوه می دهید که انگار گلزار با نواب صفوی مشکل دارد.خب اگر اینگونه است چرا از تهیه کنند شکایت شده است؟ چرا نواب صفوی از گلزار شکایت نکرده است؟
بحث هایی را هم که مطرح کرده اید از اطلاعات شماست و من فقط آنها را ارائه دادم تا شک و شبهه ای باقی نماند.
امیدوارم مثل پارت آخر همین متن که نوشته ام (حرف دو طرف شنیده شود) حق آنگونه که هست بازستانده شود.

موفق باشید


توضیحات حسام نواب‌صفوی درباره شکایت از یک تهیه‌کننده سینما

آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic