سه شنبه 4 اسفند 1388  01:02 ق.ظ

همه چیز اینقدر ساده است آقای مطهری؟
یادداشتی در پاسخ به یادداشت دکتر علی مطهری در همشهری جوان

ازدواج موقت از آن دست بحث هایی است که بحث آن در گاهی اوقات زیاد می شود اما عملا راهکاری با ریسک بالاست و کسی حاضر نیست به راحتی آن را برای جوانانی در سنین 15 تا 25 تجویز کند.
درباره ازدواج موقت نمی دانم یک بار یا دو بار در همین وبلاگ نوشته ام اما این بار بهانه ام صحبت های دکتر مطهری است.بدون مقدمه سر اصل مطلب می روم.این مطلب را کسی از نسل سوم می نویسد.نسلی که مخاطب اصلی این بحث هاست.

•    هیچ کس از ازدواج موقت بدش نمی آید.مخصوصا پسرها و آقایان که حس تنوع طلبی زیادی هم دارند.به نظر من ازدواج موقت راهکاری خوب است که می تواند جلوگیری کند از انحرافات اخلاقی و جنسی اما شرایط دارد.

•    ازدواج موقت اگر در دبیرستان ها حلال شود(به نقل از تیتر همشهری جوان از دکتر مطهری) در آینده با بحران انحرافات اخلاقی در پوشش ازدواج موقت خواهیم بود.دیگر چیزی به نام عشق باقی نمی ماند و همان حس و عاطفه دوران بلوغ هم به طور کامل از بین می رود.یک پسر که می بیند نیاز جنسی اش مرتبا و با موارد متعدد قابل برطرف سازی است دیگر دنبال "یک نفر" نمی رود و شهوت جای عشق را خواهد گرفت.

•    با بحران 10 سال بلوغ جنسی تا بلوغ اجتماعی چه کنیم؟ چندین راه و راهکار باید با هم اجرا شود.اول اینکه آقایان مسئول خودشان را به کوچه علی چپ نزنند و فکری به حال وضعیت اقتصادی کنند.قطعا یکی از مسائل مهم دغدغه اقتصادی است.جوانی که کار نداشته باشد که پولی دربیاورد و متعاقبا مسکن و.... را نتواند تهیه کند،هیچ وقت به سمت ازدواج دائم نمی آید.البته طرف موقتش هم نمی رود و به انحراف کشیده می شود.

•    جناب دکتر مطهری؛ شهوت چیزی نیست که بتوان 10 سال(این حداقل آن است) با کار و مشغله فکری،رژیم غذایی و....چیزهایی که شما اسم بردید توی سرش زد و قسمت عمده ای از جوانان را مشمول آن ندانست.اگر قرار بر این است می توانید به انستیتو پاستور تهران سفارش قرص کافور را بدهید تا به وفور در داروخانه ها و آزادانه پخش گردد تا از انحرافات جنسی جلوگیری کند.

•    مسکن 20 یا 30 متری برای دو نفر که حکم خوابگاه دارد برای چند سال اول زندگی بد نیست اما می ترسیم برای آن انبوه سازی شود و این خوابگاه ها ! تدریجا به مسکن اول خیلی ها تبدیل شود.توجه کنید که اگر پای یک فرزند به میان بیاید دیگر 30 متر جوابگو نیست !

•    ازدواج موقت ممکن است برای آقایان خیلی لذت بخش باشد(جدی می گویم) اما قطعا برای دختران جامعه ما یک لکه ننگ است.هیچ دختری دوست ندارد که از او به عنوان وسیله ای برای دفع شهوت مردان استفاده شود.

•    یک موقعیت را برای شما فرض می گیریم.فرض کنید شما به دختری علاقه مند هستید که باکره است و تاکنون ازدواج نکرده است.آیا می توانید به او پیشنهاد ازدواج موقت بدهید؟ آیا می توان با توجه به جو فرهنگی کشور ما دختران باکره را به ازدواج موقت مردان درآورد؟ آیا خانواده ای وجود دارد که چنین کند؟ آیا اگر نمایندگان عزیز مجلس حاضرند خود؛دختران خود را به ازدواج موقت دیگران درآورند؟ پس این طرح برای مجردان و کسانی که ازدواج نکرده اند قطعا قابل اجرا نیست.

•    به طور کلی با طرح ازدواج موقت موافق هستم به شرطی که شرایط آن در جامعه ایجاد شده باشد.یعنی عرف اجتماعی تغییر کند که به نظر من حداقل 15 سال طول میکشد تا یک عرف اجتماعی تغییر پیدا کند.

•    سوال؛ پسران و دختران مجرد که نمی توانند ازدواج موقت کنند یا از این کار ابا دارند چه کنند؟ جواب: اگر می دانستیم حتما به شما می گفتیم!

•    کار از پایه ایراد دارد.وقتی فیلم های غیراخلاقی منبع آموزش اصلی روابط بین زن و مرد می شوند پس یاد آن شعر بیفتید که می گوید: خشت اول چو معمار نهد کج.... تا ثریا رود دیوار کج !

•    فرق ازدواج موقت با روابط بین زن و مرد در مغرب زمین چیست؟ تقریبا همان است و فقط مسئولیت پذیری را شرط کرده که البته همه دارند از این مسئولیت پذیری سرباز می زنند.

•    کسانی که ازدواج موقت می کنند(چه زن و چه مرد) دوست ندارند کسی بفهمد که آنها ازدواج موقت کرده اند.وقتی روابط غربی را می بینند به سمت آن متمایل می شوند چون فکر می کنند که در آن طرف این چیزها نیست.اتفاقا به نظر من هست اما چون فرهنگ آنها جور دیگری است اهمیتی که ما برای آن قائل هستیم را آنها قائل نیستند.

•    پرونده شماره 248 همشهری جوان و یادداشت دکتر علی مطهری در شماره 249 این مجله  را حتما بخوانید.اگر گیرتان نیامده است از این سایت مقداری از آن را می توانید دانلود کنید(www.hamshahrimags.com)

•    نکته آخر: سریال های خارجی فارسی 1 را حتما خیلی از شما می بینید. خیلی خوب و هوشمندانه نگاه کنید و قضاوت کنید.روابط آنها به ما و فرهنگ ما نمی خورد.اما آیا راه بهتری هست؟ هست...بگردید و بهترین راه را پیدا کنید. دیدن فارسی 1 بد نیست به شرطی که هوشمندانه باشد نه اینکه بیایید فردا بگویید ما هم می خواهیم مثل پسر ویکتوریا ازدواج رفاقتی کنیم !(2 سال است با هم هستند ولی هنوز ازدواج رسمی نکرده اند...خیلی جالب است؛یعنی یکجورهایی نوبر است !!!)

*     *     *


گفتم این مطلب به روز میشه...نه؟ حالا بقیه ش رو بخونید درباره مطلبی که امروز توی سایت MSN خوندم و گفتم ینجا بذارم تا شما هم بخونید.البته خوبه که فیلتر نیست !!!
توی پرانتز که نقطه هست کلمه سه حرفی هست که همتون میدونید پس بعدا نپرسید

6 Surprising Truths About Boys and (...)
How do teen boys honestly feel about (...) and relationships? Seventeen Magazine and The National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy partnered on a survey of 1,200 15-22-year-old guys to find out!

حقیقت های اعجاب آور درباره پسران و (...)
چگونه پسران زیر 20 سال احساس شان نسبت به (...) و رابطه عادت می کند؟ مجله 17 ساله ها و کمپین جهانی به همین منظور از 1200 جوان بین 15 تا 22 سال درباره جلوگیری از بارداری های ناخواسته نظرسنجی کرده اند تا
آن را بیابند.

Digital Vision/Getty
(...) Isn't Necessarily the First Thing on a Guy's Mind

45% of guys in this sample are still virgins and 40% are not looking for (...) or hook-ups.

Many are not in a rush and may actually regret moving too fast

چشم اندازهای دیجیتالی و ایماژ:
لازم نیست(...) اولین چیز در ذهن مردها باشد. 45 درصد از مردها در این نمونه تاکنون رابطه جنسی نداشته اند و 40 درصد نیز به نظر نمیرسد که برای (...) با کسی ارتباط برقرار کرده باشند.(ترجمه ناقص)


45%have had (...) with someone and regretted it afterward, and almost half say it's good to wait to have (...) until you're married.

45 درصد از این نمونه تا به حال ارتباط جنسی داشته اند و بعضی از آنها پس از این رابطه از آن پشیمان شده اند و اغلب (بیش از نصفی از آنها) می گویند که خوب است برای داشتن رابطه جنسی تا ازدواج صبر کرد.


متنی که بالا توپر شده رو برای آقایونی توپر کردم که فکر میکنن اونور دنیا همه میخوان رابطه جنسی آزاد و.....داشته باشند.این یه نتیجه نظرسنجیه که  توی نشریه 17 ساله ها کار شده است.آقایان مسئول با اطلاعات حرف بزنند.

منبع:
http://lifestyle.msn.com/your-life/family-parenting/staticslideshowsev.aspx?cp-documentid=23382994&gt1=32050

لطفا بقیه لینک ها رو هم بخونید(زیر صفحه ای که باز می شود)


*     *     *

به رغم مخالفت هایی که با این پست وجود دارد و من هم به آن واقف هستم اما این پست رو دوباره ادامه میدیم این بار به شکلی دیگر.متنی که در زیر می خوانید در وبلاگ "سنگ صبور" منتشر شده است.حرف هایی که پگاه؛یک دختر ایرانی به نگارش درآورده است :

بله من یک دخترم! اما نیاز جنسی دارم. نیاز جنسی شدید! این نیاز از وقتی یک دختر ۱۵ - ۱۶ ساله بودم تا الان که ۱۹ ساله هستم با من بوده! توی مدرسه هم دوستام بهم می گفتن تو مریض جنسی هستی! مگه میشه یه دختر اینجوری باشه؟؟ منم دیگه باورم شده بود که مریضم! که یه چیزیم می شه! اما جالبه بدونید که همون دوستم که به من گفته بود تو مریضی دو سه ماه بعد از اینکه این حرفو به من زد چند روز غایب شد و نیومد مدرسه. بعد که پرس و جو کردم فهمیدم که یکی از همسایه ها اونو با دوست پسرش زیر پل دیده دذر حالیکه دکمه های جلوی مانتوی مدرسه و شلوارش باز بوده و پسره هم حسابی مشغول بوده!!! بعد فهمیدم که "شاید" اونقدرها هم مریض نباشم! حداقلش اینه که با وجود اینکه این نیازو دارم دست به کار خلافی نزدم! البته نه اینکه کاملا نزده باشما!! یکمی زدم! راستش ... خوب من به شدت معتاد به مرض خودارضایی شدم! البته نمی دونم چرا! چون خودارضایی اصلا لذتی برام نداره. جز اینکه بعد از اینکه این کارو می کنم آلت تناسلی ام تا نیم ساعتی می سوزه و اذیت می شم! ولی نمی دونم چه مرگمه که نمی تونم ترکش کنم! ای بابا! به هر حال من نمی دونم چی کار کنم. بعضی وقتا فکر می کنم به اولین خاستگاری که از در خونه اومد تو جواب مثبت بدمو خلاص! اما مگه میشه؟! یه دونه دختره بابا بعد از ۳ تا پسر مگه به این آسونیا می تونه ازدواج کنه؟ بابام می گه یا تا آخر عمرت پیش خودم می مونی یا با کسی ازدواج می کنی که پولدار و تحصیل کرده و خانواده دارو خوشگلو (!!!) مومن باشه!! پس ازدواجم بی ازدواج! چون چنین پسری اگرم وجود داشته باشه که بعیده چرا بیاد منو بگیره؟؟ خوب میره مهناز افشار یا چه می دونم لیلا فروهرو می گیره!!! والا! خوش به حاله پسرا. حداقلش اینه که همه این نیازشونو به رسمیت می شناسن! اما کسی نمی فهمه که شاید این دخترای بیچاره هم این نیازو داشته باشن! بعضی وقتا به سرم می زنه با دوست پسرم یه کارایی بکنم! راستشو بخواهید قبلا یه دوست پسر داشتم طفلک اصلا حرفای ... نمی زد! من خودم غیر مستقیم تحریکش کردم! عمدا این کارو کردم! به خاطر همون مرض کوفتی ام! اونم دیگه دور برداشت! چند بار شبا با هم از این حرفا می زدیم. ای بد نبود. اما بعدا دیگه نتونستم جمش کنم!! بی خیال نمی شد که! هر بارم همدیگرو می دیدیم می خواست باهام ور بره! درسته که منم بدم نمیاد! ولی دیگه اونجوریم نیستم که بزارم هرکی از راه رسید دستمالی ام کنه که! شهر هرت که نیست!

اینم درد دل من! جای دیگه ای برای گفتنش نداشتم. مرسی از سنگ صبور که به حرفام گوش کرد. مرسی از کسایی که درد دل منو خوندن...ادامه حرف های پگاه و واکنش او به ازدواج موقت :راستش نمی دونم. من به ازدواج موقت فکر نمی کنم. تقیبا به همون دلایلی که توی وبلاگت نوشتی. ولی من واقعا دارم اذیت می شم. تو خیلی راحت می توی از این حرفا توی وبلاگت بنویسی و با اعتماد به نفس بگی منم مثل بقیه این احتیاج رو دارم! ولی من که نمی تونم! اینجا هم واقعا به اصرار سنگ صبور این حرفارو زدم چون گفت چند تا عقل بهتر از یه عقل جواب می ده و شاید بتونم برای این مرض اعصاب خردکنم یه راه حلی پیدا کنم. 
من یه دخترم. یعنی جامعه به من به چشم یک وسیله برای رفع نیاز جنسی مرد نگاه می کنه (البته از نظر جنسی) هیچ کس به یه وسیله درمورد چیزی که وسیله اش هست حق نمی ده! می ده؟ 
سه سال پیش که داداشم داشت ازدواج می کرد. خودم شنیدم که بابام به مامانم گفت ببین اگه پویا دختری رو انتخاب نکرده خودت براش یه زن خوب پیدا کن. اون دیگه 25 ساله شه. خوب نیست پسر تا این سن مجرد بمونه اذیت میشه. باز خیالم راحته پگاه دختره از این نگرانی ها ندارم! 
من صیغه رو برای خودم تجویز نمی کنم. هیچ وقتم زیر بار چنین چیزی نمی رم. ازدواج دائم هم که بی خیال! پس چاره ی من چیه؟ دارم اذیت می شم! هم اذیت می شم. هم خیلی ها از این درد من سواستفاده می کنن تا حالا خودمو نگه داشتم اما بعید نیست دیگه نتونم!


منتظر پاسخ ها و کامنت های شما هستیم


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 4 اسفند 1388
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات