چهارشنبه 10 شهریور 1389  09:00 ب.ظبرای کشوری که همیشه مورد سوظن قرار می گیرد عجیب نیست که سوژه فیلم های هالیوودی هم بشود.همین چند وقت پیش بود که فیلم ترنسپوتر 3 را می دیدم(البته مربوط به سال 2008 است اما فرصت نکردم هیچ وقت کامل ببینم) در سکانسی از این فیلم رابط راننده حرفه ای(استاهام) به وی می گوید که می خواهد نقشه های پنتاگون درباره حمله به تهران را به او نشان دهد که استاهام به وی می گوید نه لازم ندارم!و حالا همین چند روز پیش فیلم سالت با بازی آنجلینا جولی را می دیدم که در سکانس های آخر فیلم مامور مخفی روسیه به جای رییس جمهور ایالات متحده می خواهد دکمه حمله اتمی به ایران و مکه را بزند تا با کشتن 9 میلیون نفر، یک میلیارد مسلمان را از آمریکا عصبانی کند تا امریکا برای همیشه از این کار درد بکشد.

البته این اولین بار نیست که اسم از ایران در سینمای هالیوود برده می شود.قبل ها در فیلم ارباب جنگ هم یک دلال اسلحه روسی در دیالوگ اش می گفت : من هم به ایران سلاح می فروختم هم به عراق و یا در فیلم دشمن ملت که جاسوس پیر خاطرات جاسوسی های خودش در ایران و بعد از انقلاب را برای همکارش تعریف می کرد.
سریال 24 هم در آخرین فصل خود به جمهوری اسلامی کامیستان و موضوع انرژی اتمی پرداخت که صدالبته معلوم بود که کامیستان فقط یک اسم توخالی است و منظور همان جمهوری اسلامی ایران بوده است. اشاره به ایران و کوباندن شدید روسیه به ویژه در همین موارد آخر یعنی فصل آخر سریال 24 و فیلم سینمایی سالت مواردی اتفاقی عجیبی است که این روزها داریم می بینیم.

پی نوشت یک:
سالت در زمانی پخش خود را شروع کرد که اوباما و مدودف در حال همبرگر خوردن بودند و جاسوس های دوطرف در حال مبادله!

پی نوشت دو:
سریع ذهنتان با این متن دنبال توطئه و از این صحبتا نرود...فقط خواستم به اینها اشاره کنم.همین


توضیح عکسها:
فیلم را ببینید تا خودتان بفهمید...ما همین جوری لوو نمی دهیم!(گرچه بالا توی متن یه چیزایی لوو دادیم اما تهیه کننده سالت زنگ زد گفت هیچی نگو تا نسخه 720p برسه دستتون ! میگم مگه فرقی تو داستانش میکنه...گوشی رو قطع کرد! ). برای اینکه داستان فیلم لوو نرود 3 عکس از این پست را حذف کردم.بروید با وجدان وبلاگ نویسی ما حال کنید!

  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 10 شهریور 1389
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات