برای دیدن سایز بزرگتر روی عکس کلیک کنید

اول قصد داشتم عکس صفحه اول پاسارگاد رو بذارم روی وبلاگم و چیزی ننویسم اما بدم نیومد حاشیه نویسی هم بکنم. به هر حال پاسارگاد اولین تلاش جدی من در عرصه رسانه بود. تجربه ای که البته یک سال بود اما شاید به اندازه چندین و چند سال می ارزید. بعد ویژه نامه نوروزی سال گذشته(1390) از پاسارگاد به دلایل کاری/شغلی بیرون آمدم اما خب هنوز هم "کِرم" نوشتن آدم را ول نمی کند!

امسال من همکار دو سه روزه ی پاسارگاد بودم و حالا که ویژه نامه درآمده فهمیدم که بدترین مطالب این شماره را من نوشتم! :)) چون اصلا وقت نوشتن نداشتم و خیلی وقت هم بود ننوشته بودم اما موضوعات امسال هم مثل سال گذشته متنوع است.(چه تبلیغی هم می کنیم!)
یادداشت "امین شول سیرجانی" درباره سکوت شهردار و شهرداری با عنوان "این مرد سخن نمی گوید" اولین مطلبی است که خواننده را جذب می کند. یعنی من به شخصه به چینش صفحه که نگاه میکنم میبینم جذاب از کار درآمده.
امسال هم مثل سال گذشته موضوعات ویژه نامه نوروزی به صورت پرونده به پرونده درآمده و سعی شده که یک موضوع تا به انتها دنبال شود. پرونده ای برای تکدی گری هم در نوع خود سوژه ی فوق العاده ای است. گفتگو با چند متکدی حرفه ای و دلایل این نوع ناهنجاری اجتماعی هم از نمونه مطالب خوب و جذاب این شماره است.

پرونده زمین خواری در سیرجان و گفتگو با حجت الاسلام جهانشاهی روحانی معترض سیرجانی هم از مطالب جنجالی این شماره است. جهانشاهی در گفتگو با پاسارگاد صحبت از "دانه درشت ها" کرده است گرچه به دلایل اخلاقی و رسانه ای از ذکر اسامی افراد در این پرونده صرفنظر شده است.
در بخش فرهنگ و هنر این شماره(که پارسال من هم در این قسمت بودم) تئاتر سیرجان در گفتگو با چند تن از فعالان این عرصه مورد بررسی قرار گرفته است. گفتگو با دکتر امیرحسین طاهری کارگردان بهترین تئاتر سال یعنی "سوخته سال" را هم از دست ندهید.
اما شاید مهم ترین بخش مجله گفتگو با استاد باستانی پاریزی است...من چیزی درباره این مطلب نمی گویم و ففقط پیشنهاد می کنم بخوانید....خواندنی است.
 گفتگو با محمدعلی علومی پرکارترین داستان نویس ایران در سال 1390 هم از دیگر بخش های مهم پرونده ادبی این شماره است.
پرونده ورزشی با عنوان "بزرگ نمایی در عرصه ورزشی" هم سوژه بسیار خوبی است که در آن به بحث بزرگنمایی و پوشالی بودن برخی مدعیان در عرصه ورزش شهر پرداخته شده است
مثل همیشه نوروزگردون(ورژن نوروزی روزگردون!) هم پرونده طنز ویژه نامه است که البته این پرونده بودنش را ما نفهمیدیم چون هیچ کدام از مطالبش هیچ ربطی به هم ندارند !
مثلا قسمت چهره ها با راهنمای گردشگری سیرجون و بقیه مطالب اصولا هیچ ربطی به هم ندارند! دنبال خط و ربط نگردید!!

درباره جلد:
درباره طرح جلد بسیار تا بسیار تا بسیار جنگ و جدل و دعوا داشتیم! اما در نهایت طرح خوبی پیاده شد و یکی از آثار نقاشی سرکار خانم معصومه کامکار از هنرمندان خوب شهر، به عنوان طرح جلد انتخاب شد.عنوان طرح جلد: "گلدان خانه مادربزرگ"
و ما نتیجه میگیریم که هرچقدر دعوا کنیم چقدر خوب است و به جنس کار کمک می کند!


حرف آخر:
خیلی خیلی نوروزتان پیروز و مبارک و اینا ! 


  • آخرین ویرایش:جمعه 26 اسفند 1390
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات