سه شنبه 23 اسفند 1384  02:03 ق.ظ

تبریک سال نو...

 

سال نو بر همه شما مبارک و شادباش.

 

معمولا رسم بر این هست که دوستان به یکدیگر در این روزها عیدی می دهند.من هم قرار است نوعی عیدی بدهم(بابا دست و دل باز).

زیاد ذوق زده نشین چون عیدی های من 4 تا کاغذ دیواری(بسیار زیبا) می باشد که توسط خودم طراحی شده است.برای باز کردن عیدی فقط باید روی آنها کلیک کنید....همین.

امیدوارم از این کاغذ دیواری ها خوشتون بیاد.

 

فیلم ها:

 

چهارشنبه سوری

دیشب باباتو دیدم آیدا(صوفی کیانی)

 

بازیگران:

 

آل پاچینو

نیوشا ضیغمی

 

 

یک نوشته هم از طرف خودم:

 

نوروز تنها یک جشن ملی نیست بلکه یک وفاق ملی برای پاک زیستن است.


  • آخرین ویرایش:-

لاله‌اسكندی‌
متولد سال‌۱۳۵۵ در تهران‌و مجرد می‌باشد.هنر دیگرش‌غیر از بازیگری‌سفال‌سازی‌است‌.از فیلم‌های‌سینمایی‌او می‌توان‌به‌متولد ماه‌مهر، این‌زن‌حرف‌نمی‌زند و شراره‌، و از مجموعه‌های‌تلویزیونی‌خاك‌سرخ‌و مشق عشق كه‌از شبكه‌اول‌سیما پخش‌شد، اشاره‌داشت‌.وی در سریال روتین نرگس به كارگردانی سیروس مقدم به جای (پوپك گلدره) كه دچار حادثه شده بود به ایفای نقش پرداخت.

ویشكا آسایش‌
متولد سال‌۱۳۵۱ در تهران‌و مجرد می‌باشد.لیسانس‌طراحی‌صحنه‌خود را از انگلیس‌گرفته‌است‌.وی‌توسط دایی‌اش‌(مازیار پرتو)برای‌بازی‌در سریال‌تلویزیونی‌«امام‌علی‌»(ع‌)دعوت‌شد و در حال‌حاضر هم‌به‌عنوان‌طراح‌صحنه‌و لباس‌فعالیت‌می‌كند.فیلم‌هایی‌كه‌او در آنها بازی‌كرده‌ساحره‌، عشق‌به‌علاوه‌۲، بلوغ‌و مسافر ری و هشت پا‌نام‌دارد.

مهناز افشار
متولد سال‌۱۳۵۶ در تهران‌، مجرد و دیپلمه‌است‌.مجموعه‌تلویزیونی‌او «گمشده‌»نام‌داشت‌كه‌پس‌از حضور در تلویزیون‌رو به‌سینما آورد و در فیلم‌های‌دوستان‌، شورعشق‌، شیرهای‌جوان‌، نگین‌، زهرعسل‌، شیاد ، گربه‌روی‌شیروانی،  زهر عسل,سالاد فصل و آتش بس‌حضور پیدا كرد.

ساره‌آرین‌
متولد سال‌۱۳۵۹ در تهران‌، مجرد می‌باشد و لیسانس‌علوم‌میكروبیولوژی‌دارد.تنها فیلم‌او «آواز قو»و مجموعه‌تلویزیونی‌«دوراهه‌»می‌باشد.

پگاه‌آهنگرانی‌
متولد سال‌۱۳۶۳ در تهران‌و مجرد می‌باشد.او فرزند منیژه‌حكمت‌و جمشید آهنگرانی‌است‌و تحصیل‌در رشته‌موسیقی‌را رها كرد و مدتی‌در نمایش‌به‌تحصیل‌پرداخت‌.شنیده‌می‌شود او برای‌ادامه‌تحصیل‌به‌خارج‌از ایران‌خواهد رفت‌.
از فیلم‌های‌وی‌می‌توان‌به‌دختری‌با كفش‌های‌كتانی‌، زندان‌زنان‌و مكس‌اشاره‌داشت‌.

عسل‌بدیعی‌
متولد سال‌۱۳۵۶ در تهران‌و مجرد می‌باشد.وی‌لیسانس‌تغذیه‌دارد و تحصیل‌در رشته‌تئاتر را رها كرده‌است‌، فیلم‌های‌بودن‌یا نبودن‌، هفت‌پرده‌، سودای‌پرواز، دست‌های‌آلوده‌و از صمیم‌قلب‌در كارنامه‌بازیگری‌او به‌چشم‌می‌خورد.او قرار است در یک سریال تلویزیونی نیز امسال بازی کند.

ماهایا پطروسیان‌
متولد سال‌۱۳۴۸ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌تئاتر از دانشكده‌تهران‌است‌.در نهمین‌جشنواره‌فجر برای‌بازی‌در پرده‌آخر، نامزد دریافت‌جایزه‌شد و سیمرغ‌بلورین‌بهترین‌بازیگران‌نقش‌دوم‌را برای‌بازی‌در «هفت‌پرده‌»از جشنواره‌نوزدهم‌دریافت‌كرد.

زیبا بروفه‌
متولد سال‌۱۳۵۴ در تهران‌و همسر پیام‌صابری‌، گریمور معروف‌سینمای‌ایران‌است‌.او فارغ‌التحصیل‌حقوق‌قضایی‌از دانشگاه‌آزاد می‌باشد و با سریال‌«مجید دلبندم‌»كه‌برای‌گروه‌سنی‌كودكان‌بود و از شبكه‌اول‌پخش‌می‌شد، معروف‌شد.از آخرین کارهای تلویزیونی می توان به طلسم شدگان و ریحانه اشاره کرد.

هدیه‌تهرانی
متولد سال‌۱۳۵۱ در تهران‌و مجرد می‌باشد.دیپلمه‌و با بازی‌در فیلم‌«سلطان‌»، ساخته‌مسعود كیمیایی‌چهره‌شد.آخرین کار او فرزند صبح نام دارد.او  برای فراگیری زبان انگلیسی مدتی در انگلیس به سر می برد و  پس از آن به آمریكا رفت.حضور او در فیلم چهارشنبه سوری نظر منتقدان را نسبت به او عوض كرد و او توانست در جشنواره 24 فیلم فجر عنوان بهترین بازیگر زن را به دست آورد.

بهناز جعفری‌
متولد سال‌۱۳۵۳ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌ادبیات‌نمایشی‌از دانشگاه‌آزاد می‌باشد.آخرین بازی او در سریال سقوط می باشد که بزودی از سیما پخش می شود.او اكنون برای فراگیری زبان انگلیسی در انگلیس به سر می برد.

پوپك‌گلدره‌
متولد سال‌۱۳۵۰ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌روانشناسی‌از دانشگاه‌تهران‌است‌.آخرین كار اكران شده او موج مرده به كارگردانی ابراهیم حاتمی كیا بود.او در اواسط شهریور در پی تصادف شدیدی كه در جاده آمل به رشت داشت به كما رفت و تاكنون به حالت عادی برنگشته است.او از سر فیلمبرداری سریال نرگش بازمی گشت كه تصادف شدیدی كرد و 48 ساعت در ماشینش كه در ته دره ای سقوط كرده بود به سر می برد و هیچ كس از او خبر نداشت.

چكامه‌چمن‌ماه‌
متولد سال‌۱۳۵۹ در شیراز و مجرد می‌باشد.لیسانس‌رشته‌مجسمه‌سازی‌دارد و چندین‌بار هم‌نمایشگاه‌مجسمه‌سازی‌ترتیب‌داده‌است‌.او فرزند «هنگامه‌فرازمند»، منشی‌صحنه‌است.آخرین كار اكران شده او ازدواج صورتی بود كه در عید امسال به نمایش درآمد.

میترا حجار
متولد ۱۳۵۵ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد می‌باشد.او سابقه‌ اجرای‌برنامه‌های‌تلویزیونی‌برای‌شبكه‌جام‌جم‌را دارد و دوره‌های‌كارگردانی‌را هم‌گذرانده‌است‌.آخرین کار اکران شده او بازنده نام دارد در کنار فروتن.او در حال ایفای نقش در یک فیلم سینمایی به کارگردانی اسماعیل فلاح پور است که فعلا داستان های پاییزی نام دارد.او در این فیلم همبازی دانیال حکیمی است.فیلم او در جشنواره 24 فیلم فجر شبانه نام داشت كه استقبال چندانی از آن نشد. 

لیلا حاتمی‌
متولد ۱۳۵۱ در تهران‌و فرزند مرحوم‌«علی‌حاتمی‌»است‌.او تحصیل‌در رشته‌مهندسی‌برق‌و ادبیات‌مدرن‌فرانسه‌را در سوئیس‌نیمه‌كاره‌رها كرد و در حال‌حاضر بجز بازیگری‌در زمینه‌طراحی‌صحنه‌و ترجمه‌، تجربیات‌زیادی‌دارد.ناگفته‌نماند كه‌او همسر علی‌مصفاست‌.آخرین فیلم اكران شده او حكم(مسعود كیمیایی) نام دارد.

مریلا زارعی‌
متولد سال‌۱۳۵۲ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌مهندسی‌صنایع‌غذایی‌از دانشگاه‌آزاد اسلامی‌است.آخرین کار او دره زاگرس نام دارد كه در جشنواره 24 فیلم فجر حضور داشت.خود او از حضورش و از كلیشه شكسته شدن نقش هایش در این فیلم اظهار رضایت می كند.همبازی او در این فیلم رضا كیانیان است.


مهراوه‌شریفی‌نیا
فرزند «آزیتا حاجیان‌»و «محمدرضا شریفی‌نیا»، متولد سال‌۱۳۶۰ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌موسیقی‌از دانشگاه‌هنر می‌باشد و در سن‌۸ سالگی‌در فیلم‌«دزد عروسك‌ها»به‌همراه‌مادرش‌بازی‌در سینما را تجربه‌كرد.او همچنین‌به‌عنوان‌فلوت‌زن‌عضو گروه‌موسیقی‌تازه‌تاسیس‌«داتیس‌»می‌باشد.

غزل‌صارمی‌
متولد سال‌۱۳۵۷ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد می‌باشد.وی‌دوره‌بازیگری‌را در كارگاه‌آزاد بازیگری‌گذرانده‌است‌.او با «عروس‌آتش‌»و پس‌از آن‌«سفر سرخ‌»و «بوی‌بهار»وارد عرصه‌سینما شد.

لادن‌طباطبایی
متولد سال‌۱۳۴۹ در تهران‌، متاهل‌و فارغ‌التحصیل‌بازیگری‌از دانشگاه‌تهران‌است‌.او سال گذشته صاحب فرزند پسری شده است.
طباطبایی هم اكنون مشغول بازی در سریالی برای تلویزیون است.

پرستو صالحی‌
متولد سال‌۱۳۵۶ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد می‌باشد.از فیلم‌های‌او می‌توان‌به‌چشم‌هایش‌، همكلاسی‌، تو را دوست‌دارم‌و سرنیستی‌و همچنین‌مجموعه‌های‌تلویزیونی‌«عشق‌سال‌های‌جنگ‌»و «زیر آسمان‌شهر» «ارث بابام» اشاره‌داشت‌.

رزیتا غفاری‌
متولد سال‌۱۳۵۱ در تهران‌، متاهل‌و فارغ‌التحصیل‌رشته‌كارگردانی‌سینماست‌.از فیلم‌های‌او می‌توان‌به‌هتل‌كارتون‌، شوكران‌، آوازه‌خوان‌و انتقام‌و از سریال‌های‌تلویزیونی‌او به‌در پناه‌تو، در قلب‌من‌، همسفر، ملاصدرا  شب‌آفتابی‌،فصل زرد و فیلم تلویزیونی مسافر اشاره‌داشت‌.

شقایق‌فراهانی‌
فرزند بهزاد فراهانی‌، متولد سال‌۱۳۵۱ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌نقاشی‌از دانشگاه‌آزاد اسلامی‌می‌باشد.

گل‌شیفته‌فراهانی
متولد سال‌۱۳۶۲ در تهران‌، خواهر شقایق‌فراهانی‌و دانشجوی‌رشته‌موسیقی‌است‌.او سیمرغ‌بلورین‌بهترین‌بازیگر زن‌را به‌خاطر ایفای‌نقش‌در فیلم‌«درخت‌گلابی‌»به‌دست‌آورده‌است‌.شنیده‌می‌شود كه‌ او به‌تازگی‌ازدواج‌كرده‌است.آخرین كار او كه اخیرا از سیما هم پخش شد اشك سرما نام دارد.آخرین بازی او در فیلم «به نام پدر» به كارگردانی ابراهیم حاتمی كیا است.‌


حدیث‌فولادوند
متولد سال‌۱۳۵۶ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد می‌باشد.او با سریال‌«گمگشته‌»معروف‌شد.او امسال فیلم شاخه گلی برای عروس را بر روی پرده داشت.آخرین بازی او در سریال «گارد ساحلی» می باشد.

نگار فروزنده‌
متولد سال‌۱۳۵۷ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد می‌باشد.وی‌كلاسهای‌بازیگری‌را زیرنظر حمید سمندریان‌آموخته‌است.آخرین كار او بازی در سریال ریحانه بود.شنیده می شود كه او در سریال روتین جدی نرگس به ایفای نقش پرداخته است.

شبنم‌قلی‌خانی‌
متولد سال‌۱۳۵۶ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌تئاتر از دانشگاه‌آزاد اسلامی‌است‌.آخرین کار اکران شده او وعده دیدار به کارگردانی جمال شورجه بود.

ترانه‌علی‌دوستی‌
متولد سال‌۱۳۶۳ در تهران‌، دیپلمه‌و فرزند حمید علی‌دوستی‌;فوتبالیست‌سابق‌تیم‌ملی‌، هما و مربی‌كنونی‌می‌باشد.وی‌دوره‌بازیگری‌را در كارگاه‌آزاد گذرانده‌است‌. او فیلم چهارشنبه سوری را در حال اکران دارد. او در چهارشنبه آخر سال 83 برادرش را از دست داد.او  در نمایش فنز با پرویز پرستویی و مهتاب كرامتی و حبیب رضایی همبازی شد كه استقبال بی نظیری از این تئاتر شد.

نیكی‌كریمی‌
متولد سال‌۱۳۵۰ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد و می‌باشد.این‌سوپر استار زن‌سینمای‌ایران‌كه‌با فیلم‌«عروس‌»چهره‌شد، در زمینه‌ترجمه‌كتاب‌و ساخت‌فیلم‌كوتاه‌نیز فعالیت‌های‌زیادی‌دارد.فیلم یک شب به کارگردانی او در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و مورد توجه قرار گرفت.آخرین كار او شام عروسی است به كارگردانی ابراهیم وحید زاده.او در این فیلم همبازی امین حیایی است.

مهتاب‌كرامتی
متولد سال‌۱۳۵۰ در تهران‌، مجرد فارغ‌التحصیل‌رشته‌میكروبیولوژی‌از دانشگاه‌آزاد اسلامی‌است‌.آخرین فیلم او «هشت پا» است به كارگردانی علیرضا داوود نژاد.

مینا لاكانی‌
متولد سال‌۱۳۵۱ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌تئاتر از دانشگاه‌سوره‌است‌.او با بازی‌در فیلم‌«دیدار»سیمرغ‌بلورین‌بهترین‌بازیگر زن‌را از جشنواره‌فجر دریافت‌كرده‌است‌.او در سریال های همسفران و روزهای اعتراض به ایفای نقش پرداخت.

لادن‌مستوفی
متولد سال‌۱۳۵۱ در تنكابن‌، متاهل‌و فارغ‌التحصیل‌رشته‌كارگردانی‌از دانشگاه‌تهران‌است‌.وی‌همسر شهرام‌اسدی‌است‌و «دوران‌سركشی‌»و «سفر سبز» و «خانه ای در تاریکی» از كارهای‌زیبای‌تلویزیونی‌او می‌باشدآحرین كار او فیلم جنگی است به كارگردانی انسیه شاه محمدی كه در جشنواره فیلم فجر به اكران در آمد.

یكتا ناصر
متولد سال‌۱۳۵۷ در تهران‌، مجرد و فارغ‌التحصیل‌رشته‌مهندسی‌محیط زیست‌است‌.او اخیرا از بازی در یک سریال تلویزیونی فارغ شده است.

آناهیتا همتی‌
متولد سال‌۱۳۵۲ در تهران‌، دیپلمه‌و مجرد می‌باشد.دوره‌آموزش‌بازیگری‌را در اداره‌تئاتر گذرانده‌است.معروف ترین كارهای او سریال های «آهوی ماه نهم» و «طلسم شدگان» و «خانه به دوش» می باشد.

صوفی كیانی

كشف تازه رسول صدر عاملی صوفی كیانی است كه در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا به ایفای نقش پرداخت.او متولد آذر ماه 1365 است و فارغ التحصیل هنرستان سوره. خود او می گوید:باید اول تكلیف درسم را مشخص كنم بعد به بازیگری فكر كنم.او در فیلم رویای خیس به كارگردانی پوران درخشنده نقش كوتاهی دارد البته در این فیلم دستیار درخشنده نیز هست.این فیلم در قسمت مهمان جشنواره فیلم فجر حضور داشت.


  • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 18 اسفند 1384  02:03 ق.ظ

صوفی كیانی و خاطره اسدی
بازیگران فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا

كاوه مظاهری- سارا سعیدی
سه ساعت و نیم از زمان قرارمان با صوفی كیانی و خاطره اسدی بازیگران دیشب باباتو دیدم آیدا گذشته بود و بعد از كلی تماس، هنوز خبری از آن ها نبود. هنوز معروف نشده اند، دارند كلاس می گذارند. دیگر مطمئن بودیم كه رسما سركاریم و به فكر چهرة دیگری برای مصاحبه بودیم. در همین فكرها بودیم و آخرین لقمه های افطار را نوش جان می كردیم كه سر و كله شان پیدا شد و دیر آمدن شان را صوفی كیانی، گردن خاطره اسدی انداخت و خاطره اسدی، گردن صوفی كیانی به هر حال، دوستی به درد این وقت ها می خورد دیگر!
صوفی كیانی و خاطره اسدی از میان داوطلبان زیاد حضور در آخرین فیلم صدرعاملی، برای بازی در دو نقش اصلی فیلم انتخاب شدند. سوفی كیانی در نقش آیدا بازی كرد كه نقش اول فیلم بود و خاطره اسدی هم در نقش دوست شیطان آیدا یعنی ساناز. دوستی ای كه از فیلم شروع شد و در دنیای واقعی هم تا به امروز، ادامه پیدا كرده است. خاطره اسدی، سال آخر رشتة نمایش دانشگاه آزاد است و پیش از این فیلم، تجربة بازی در دو تا سریال را هم داشته. ولی صوفی كیانی، پیش از این، تجربة بازی نداشته و هنوز به كنكور هم نرسیده. چون مجبور شده به خاطر بازی در این فیلم، بی خیال پیش دانشگاهی شود. كیانی از بازی آل پاچینو، موسیقی ونجلیز و مهرجویی خوشش می آید. ولی اسدی از رابرت دنیرو، موسیقی فیلم سفید و آبی و كیمیایی خوشش می آید. داغ ترین بخش گفت وگو هم كل كل آن ها بر سر كارگردان های محبوبشان بود كه بنا به دلایلی، آن قسمت را در گفت وگو نیاوردیم. كل كلی كه بیش از هر چیزی، دنیای سادة دو تازه وارد به دنیای پیچیدة سینما را نشان می داد. دو تازه واردی كه انگار هنوز با روابط عجیب و غریب و دنیای كمی تا قسمتی تیره و تار پشت صحنة سینما آشنا نشده اند.
همه انتظار داشتند صوفی كیانی مثل ترانه علیدوستی بدرخشد. ولی این طور نشد.
واكنش خودتان وقتی اولین بار، فیلم را دیدید، چی بود؟
صوفی: بار اولی كه فیلم را دیدم، اصلا از فیلم، هیچی نفهمیدم. چون فقط خودم را می دیدم. همه اش فكر می كردم چرا این طوری هستم و ... حالم بد شده بود. بار دوم بود كه توانستم فیلم را ببینم. فیلم، آن چیزی نبود كه از قبل فكر می كردم. ما واقعا دلی كار كرده بودیم و به كار، وابسته شده بودیم و یك چیز فوق العاده تر، انتظار داشتم. ولی خب باز هم دوستش داشتم.
خاطره: من وقتی خودم را نگاه می كردم، همه اش فكر می كردم چرا این جا، این كار را كرده ام.
از این كه منتقدها فیلم را تحویل نگرفتند، توی ذوقتان نخورد؟
صوفی: من چون كار اولم بود، یك كمی تو ذوقم خورد. البته بعضی از منتقدها هم فقط می خواهند ضربه بزنند. این فیلم حقش نبود كه فقط كاندید یك جایزه بشود. درست است كه تدوینش یك كمی ایراد داشت. ولی خب نسبت به بعضی از فیلم های دیگر جشنواره، بهتر بود و خیلی چیزهای مثبت فیلم دیده نشد.
خاطره: من حس خاصی نداشتم.
حالا یك كم برگردیم عقب. اصلا چطور شد برای این فیلم انتخاب شدید؟
خاطره: من در همان تست هایی كه هانیه توسلی می گرفت، شركت كردم و خیلی قبل تر از صوفی برای این نقش انتخاب شدم.
صوفی: آقای صدرعاملی توی جشن مجلة دنیای تصویر، من را دید و گفت بیا برای نقش آیدا تست بده. گفتم من رشته ام توی هنرستان، سینماست و كارگردانی می خواهم بخوانم و می خواهم دستیارتان بشوم. ولی آقای صدرعاملی گفت: نه، برو پیش هانیه توسلی، تست بده. گفتم من كه قبول نمی شوم، پس خودم را ضایع نمی كنم و تست نمی دهم. اعتماد به نفس نداشتم و دوست نداشتم تست بدهم و قبول نشوم. آقای صدرعاملی گفت لااقل عكس بگیر. ولی قبول نكردم. 7 ماه گذشت و حضور یك نفر دیگر در نقش آیدا داشت قطعی می شد كه زنگ زدم به هانیه توسلی. گفتم پشیمان شدم. گفت بیا دفتر. رفتم دفتر و صحبت كردم. یك هفته، هم من بودم و هم آن نفر دیگر. بعد فیلم نامه را خواندیم. خیلی تو بحر آیدا رفته بودم. آقای صدرعاملی به ام گفت نظرت چیه؟ گفتم فكر می كنم كه آیدا هستم. 2 هفته بعد هم فیلم برداری شروع شد.
قبلش فكر می كردیم آقای صدرعاملی، شما را به خاطر نزدیكی حال و هوایتان به شخصیت ها انتخاب كرده. ولی شخصیت هایتان انگار كاملا برعكس شخصیت های فیلم است.
صوفی: همه همین فكر را می كردند. ولی مثلا خاطره خیلی خانم تر و متین تر است.
خاطره: سر كار، آقای مختاری (صدابردار) به من می گفتند تو آن قدر آرامی كه من اصلا باورم نمی شد بتوانی نقش را از كار در بیاوری.
صوفی: من آن قدر سر كار، حواسم نبود و شیطانی می كردم كه همه اش به ام می گفتند بابا این قدر نرو توی اتاق گریم، نرو این ور و آن ور، بشین حست را بگیر! ولی من اصلا نمی توانستم.
پس فكر می كنید چرا برای این نقش ها انتخاب شدید؟
صوفی: این را باید از خودشان بپرسید.
برایتان سخت نبود؟مخصوصا برای شما كه اولین كارتان بود.
صوفی: چرا. خیلی سخت بود. هم نقش، خیلی سخت بود و هم این كه من اصلا تجربه نداشتم. نه كلاس بازیگری رفته بودم و نه هیچ چیز دیگر. پلان های اول كه اصلا نمی توانستم جلوی دوربین بروم. اصلا اعتماد به نفس نداشتم. پلان اول، خیلی سخت بود.
پلان اول چی بود؟
صوفی: من در خانة ساناز می رفتم و زنگ می زدم، اما ساناز خانه نبود. توی شهرك امید بودیم و خارجی هم بود و یك عالمه آدم، آن جا بودند. اصلا نمی توانستم بازی كنم. آقای بداخشانی (فیلمبردار) خیلی به ام كمك كرد. ولی بعدش دیگر راحت شدم.
اولین بار كی همدیگر را دیدید؟
خاطره: روزی كه تست گریم داشتیم.
كی دوست شدید؟
خاطره: از همان روز.
چطوری؟
صوفی: هیچی. همدیگر را دیدیم، از هم خوشمان آمد و دوست شدیم.
توی فیلم با هم دعوایتان می شد؟
سوفی: وای نه. خیلی هم خوب بودیم.
خاطره: هر وقت افسرده می شدیم و یا هر مشكلی پیش می آمد، خیلی به هم كمك می كردیم. اصلا همه اش با هم بودیم.
اولین صحنه ای كه با هم بازی كردید، كدام بود؟
خاطره: سكانس آخر فیلم بود كه من پیش آیدا آمدم.
صوفی: آن صحنه خیلی جالب بود.
خاطره: آره. توی آن صحنه، مامان و بابام سرقرار نیامده بودند و مثلا من حالم خیلی خراب بود. از پشت صحنه هی ازم ایراد می گرفتند كه نباید این طوری باشی. نباید آن طوری باشی. چرا این طوری هستی و... سرما هم خورده بودم و صدایم به هم ریخته بود. خلاصه وضع بدی داشتم. رفتیم پشت ساختمان و یك كمی گریه كردیم. به خودمان گفتیم یعنی چه؟ اعتماد به نفس داشته باش...
صوفی: آره، هی به هم امیدواری می دادیم.
خاطره: بعد من دیدم صوفی هم دارد گریه می كند. به اش گفتم تو چرا گریه می كنی؟ او هم گفت: تو چرا گریه می كنی؟ سرد هم بود. لباس هایمان هم كم بود. فقط یك مانتو پوشیده بودیم. داشتیم یخ می زدیم. توی صحنه ای كه به آیدا می گفتم طلاق نگیر، قشنگ داشتم می لرزیدم.

صوفی: صحنه ای هم كه توی كمد دارم گریه می كنم، خیلی جالب بود. توی تمام فیلم، آیدا فقط یك جا زار می زند و آن هم، همین صحنه است. همه اش نگران آن صحنه بودم كه چی كار كنم و چطور گریه كنم. روزی كه نوبت این سكانس بود، كلی آماده شدم و بعد رفتیم برای فیلم برداری. آقای صدرعاملی با من صحبت كرد و گفت: همین یك جاست كه زار می زنی ها، باید زار بزنی. من رفتم توی كمد نشستم. همه چیز آماده، دوربین و حركت. صدای نگاتیو می آمد، ولی اشك من در نمی آمد. كات دادند. آقای صدرعاملی گفت: خیلی بد است كه سوفی گریه نكند. یك دفعه اشك من سرازیر شد. مثل چی زار می زدم. توی دلم می گفتم: از همه تان بدم می آید. ولم كنید... پشت صحنه ای ها هم با گریة من گریه شان گرفته بود. هی كلاكت می زدند و می گفتند حالا با دیالوگ بگو، حالا یك جور دیگر بگو. صحنه تمام شد. ولی گریة من بند نمی آمد.
خاطره: اشك سوفی را خیلی خوب در می آوردند.
صوفی: آره، من خیلی نازنازی ام. تا یك چیز به ام می گویند، سریع گریه ام می گیرد.
صحنة جیغ زدنتان هم خیلی خوب از كار درآمده.
صوفی: توی آن صحنه قرار نبود جیغ بزنم. قبلش آقای صدرعاملی به ام گفت: حالا اگر جیغت هم آمد، اشكال ندارد. جیغ بزن. صدابردارمان انتظار نداشت من جیغ بزنم. با دوچرخه داشتم می رفتم، آن ها هم با ماشین دنبالم می آمدند. یك دفعه جیغم آمد و جیغ زدم. آقای مختاری (صدابردار) فكر كرد تصادف شده. داشت فرار می كرد!
اگر شما جای آیدا بودید، چی كار می كردید؟
صوفی: اگر همچین موقعیتی برایم پیش می آمد، هیچ وقت این كارها را نمی كردم و بی خیال می شدم. یعنی اصلا كنجكاوی نمی كردم.
به شخصیت پدر، حق می دادید؟
صوفی: فیلم می گوید كه آن مرد حق داشته، به هر دلیلی. اما من این حق را به هیچ مردی نمی دهم كه زن و بچه داشته باشد و دنبال كس دیگری برود.
اصلا با چه تصوری توی سینما آمدید؟ از اول، فكر شهرت بودید؟ این كه یك روزی نتوانید توی خیابان راحت راه بروید و مجبور شوید عینك دودی بزنید و...
صوفی: من با این موضوع، مشكلی ندارم كه مردم، من را بشناسند. اذیت نمی شوم. كلا، اصلا به حرف مردم اهمیت نمی دهم. خودم هر جور راحتم، همان كار را می كنم.
خاطره: من هم خیلی راحتم. زیاد برایم مهم نیست.
برایتان مهم بود مثل بقیة بازیگرهای فیلم های قبلی آقای صدرعاملی، معروف شوید؟
صوفی: نه. با این فكر، توی این كار نیامدم. البته شهرت، چیزی نیست كه آدم بگوید من اصلا ازش خوشم نمی آید. این دروغ بزرگی است. كی هست كه از شهرت بدش بیاید؟ اما هدف من این نبود.
خاطره: من بیشتر دوست داشتم چیز یاد بگیرم و توانایی های خودم را بسنجم. تا بتوانم كاملش كنم و تجربه ام بیشتر شود. من قبلا 2 تا سریال، بازی كرده بودم و انتظار داشتم كارگردان ازم كار بكشد. چون كارهای قبلی آقای صدرعاملی را دیده بودم، می دانستم كارگردانی است كه می تواند این كار را بكند.
سینما تا الان چقدر توی زندگی تان تأثیر گذاشته؟
صوفی: تأثیر زیادی نداشته. البته كمی بوده. مثلا اگر یك موقعی من بگویم حوصله ندارم، می گویند هنوز هیچی نشده كلاس می گذارد. من تغییری نكرده ام، اما بقیه طور دیگری فكر می كنند.
خاطره: روی زندگی من هیچ تأثیری نداشته. فكر نكنم هیچ وقت هم داشته باشد.
یعنی چی؟
سینما بالاخره ممكن است روی زندگی آدم تأثیر بگذارد، حالا چه كوچك چه بزرگ. ممكن است راهتان را عوض كند.
اصلا الان برای خودتان مشخص است كه توی زندگی می خواهید به كجا برسید؟
خاطره: سینما، قله است.
یعنی آخرش سینماست؟ بعدش به كجا می خواهید برسید؟
خاطره: آخرش خیال خودم راحت می شود. من دوست دارم توی كاری كه انتخاب كرده ام، كامل بشوم. نقش های مختلفی بازی كنم و به جایی برسم كه كامل بشوم.
وقتی به آن جا رسیدید، بعدش چی؟
خاطره: خب آدم تلاش می كند به چیزی كه دوست دارد، برسد. وقتی هم می رسد، خب خوب است دیگر.
صوفی: ولی به نظر من، موفقیت این نیست كه بگویی الان رسیدم و موفق شدم و تمام. موفقیت، یك جریان است. همان طور كه آدم، بزرگ تر می شود، خواسته ها و هدف هایش هم بزرگ تر می شود. اگر زمانی خودمان فكر كنیم موفق شده ایم، دیگر چیزی نداریم. این باید ادامه پیدا كند و هی چیزهای بیشتر بخواهیم. آن موقع شاید اصلا دیگر، سینما من را ارضا نكند و بخواهم كار دیگری بكنم.
سینما اصلا چی دارد كه دوستش دارید؟
صوفی: سینما همه چی را با هم دارد.
خاطره: من كلنجار رفتن با نقش را در بازیگری، خیلی دوست دارم.
بعد از فیلم ...آیدا ، پیشنهادهای دیگری هم داشتید؟
صوفی: پیشنهاد خیلی خوبی كه دوست داشته باشم، نبوده. مخصوصا این كه ما بعد از كار با آقای صدرعاملی، خیلی سختگیرتر شده ایم. دوست داریم برای كارهای بعدی در فیلمی بازی كنیم كه حداقل در سطح فیلم اولمان باشد. البته من چون دنبال بازیگری نیستم و هدفم كارگردانی است، پیشنهادها را قبول نمی كنم.
خاطره: من هم پیشنهاد، زیاد داشتم. هم سریال، هم سینمایی. اما چیزی كه نظرم را جلب كند، نبوده. تنها فیلم نامه ای كه خوشم آمد، تقاطع بود، كار آقای داوودی. كه آن را كار كردیم و تمام شد.
چه سؤالی دوست داشتید كه نپرسیدیم؟
صوفی: حالمان را نپرسیدید كه خوبیم
منبع: مجله سروش جوان


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 17 اسفند 1384  07:03 ق.ظ

فیلمبرداری جدیدترین ساخته مسعود كیمیایی با مضمونی در گونه سینمای خیابانی زمستان ودر هوای برفی آغاز می شود .

مسعود كیمیایی قصد دارد در این فیلم از بازیگرانی كه در مدرسه سینمایی كه خود مدرس آن است حضور داشته اند استفاده كند. با این وجود او معتقد است كه این افراد بازیگران خوبی خواهند شد.

 ضیا همایون و بهزاد اختایی از بازیگران مدرسه هستند كه نقشهای خوبی در فیلم رییس دارند محمود محكمی، میلاد كی مرام ، مهسا محی الدین ، محمدی نژاد از دیگر بازیگران مدرسه هستند كه دراین فیلم بازی می كنند .

كیمیایی براى نقش اول رئیس، پولاد كیمیایى را در نظر گرفته و دلیل آن را استقبال بسیار خوب منتقدان از بازى او در حكم اعلام مى كند. لیلا حاتمی و صوفی كیانی نیز از بازیگران اصلی و حرفه ای رییس هستند.

كیمیایی «رئیس» را یك فیلم رئالیستى اجتماعى و حاشیه اى معرفی می كند و این بار او به سراغ آدم هاى حاشیه اى رفته است. همچنین قرار است تعدادبسیاری از بازیگران مطرح سینمای ایران به صورت افتخاری در فیلم كیمیایی بازی خواهند كرد.

صوفی كیانی در «دیشب باباتو دیدم آیدا» اولین تجربه بازیگری خود را كسب كرد و سپس در فیلم «رویای خیس» پوران درخشنده حضور پیدا كرد و «رئیس» سومین تجربه حرفه‌ای بازیگری او محسوب می شود كه قرار است جلوی دوربین مسعود كیمیایی برود.


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 10 اسفند 1384  11:03 ق.ظ

سلام به دوستان گرامی
یک مطلبی امروز می خواستم بنویسم و اون اینه که من مصاحبه با خانوم صوفی کیانی رو از سایت چلچراغ برداشتم.عذرخواهی می کنم که اگر لینک مطلب رو در ته مصاحبه نگذاشتم.(چون نداشتم)
از این به بعد سعی می کنم لینک تمام مطالبی که از اینترنت بر می دارم بگذارم.
در ضمن یک مصاحبه دیگر با خانوم صوفی کیانی و خانم خاطره اسدی دارم که در روزهای آینده خواهم گداشت.
باز هم معذرت می خوام امیدوارم دیگر تکرار نشود.Smiley


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 10 اسفند 1384  11:03 ق.ظ

خوب.... بد.... زشت؟؟؟

به نظر من خوب...اگر اصلش نباشه بدلش می تونه تا حدودی جاشو بگیره.مثلا شباهت سعید عبداللهی نیا به ویگن خیلی خوبه چون هر چی باشه ویگن دیگر در بین ما نیست.

 

سعید عبدالهی نیا &ویگن

حمید فولادی        &عارف

مجتبی کبیری      &سیاوش قمیشی

محسن چاووشی  &سیاوش قمیشی

خشایار اعتمادی   &داریوش

مهرزاد اصفهانی پور&داریوش

یاور اقتداری          &ابی

قاسم افشار         &ابی

علی لهراسبی     &شادمهر عقیلی(البته تن صدا نه کل صدای علی لهراسبی)

مهناز افشار         &گوگوش

مهدی امینی خواه &سیلوستر استالونه

رضا كریمی          &رضا كیانیان

رامتین خداپناهی  &رضا كیانیان

مسعود رایگان      &رضا كیانیان

كامبیز دیرباز         &كیهان ملكی

معین سید پور      &معین اصفهانی

مهران مدیری        &الویس پریسلی

رامتین حامی فر    &عادل فردوسی پور

ناصر گیتی جاه      &محمد رضا پهلوی

حمید رضا تركاشوند&محمد اصفهانی


  • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 4 اسفند 1384  10:02 ق.ظ

 شب های برره هم ادامه نیافت و پخش آن ناتمام ماند تا شایعات ادامه نیافتنش در همه جا بپیچد:

یكی می گفت: شبكه خودش نمی خواد....دیگری می گفت: پول عوامل را ندادند.....مهران مدیری روی بیلبوردها رفته و خودش نمی خواد و.....

شب های برره یا همان ته چین  مهران مدیری بود و دیگر قرار نیست كه او 90 قسمتی بسازد.

اما قضیه سر چی بود؟ چرا با وجود اینكه روابط عمومی شبكه 3 اعلام كرده بود كه شب های برره روز 27 بهمن پخش آن شروع خواهد شد.چرا این اتفاق نیفتاد؟

اصل این قضیه را از سایت www.TVN.ir  بخوانید:

در تاریخ 23 بهمن طی اطلاعیه ای از طرف روابط عمومی شبكه 3 اعلام شد برنامه شب های برره از تاریخ 27 بهمن شروع می شود كه پس از گذشت این تاریخ این برنامه پخش نشد و فردای آن روز اعلام شد كه مجموعه شب های برره دیگر پخش نخواهد شد . این یعنی بی اعتنایی مسئولین صدا وسیما به نظر مخاطبان " پس از تحقیق متوجه شدم كه مشكل پخش نشدن این برنامه كه از طرف صدا وسیما ترافیك بیش از حد برنامه های آماده پخش هست" نبوده بلكه مشكل ساخته نشدن این مجموعه تقاضای مالی زیاد دست اندر كاران مجموعه شب های برره می باشد . یعنی برای ساخت 35 قسمت از این مجموعه پولی به اندازه 90 قسمت ساخته شده تقاضا كرده بودند و این بود پایان ماجرا ساخته نشدن ادامه شب های برره .

حالا قضیه بیلبورد تبلیغاتی مهران مدیری چیست و آیا تبلیغ او برای یک چای ایرانی خلاف است؟

آیا مدیران سیما از این كه مدیری در تبلیغات ظاهر شده به او اجازه ادامه كار را نداده اند؟

به نظر می رسد همان افشاگری سایت تی وی ان درست باشد 

فعالیت بعدی مهران مدیری چه خواهد بود؟

مهران مدیری پس از ناتمام گذاشتن سریال شب های برره دیگر به تلویزیون برنخواهد گشت.این جمله عین خود گفته اوست و خودش در مصاحبه ای گفته است:شب های برره ته چین سریال های 90 قسمتی من خواهد بود.مهران مدیری را احتمالا تا سال آینده نخواهید دید.خود او گفته است كه می خواهد فیلم سینمایی بسازد.فیلمی كه طنز آن تلخ باشد.

ولی من چشمم آب نمی خوره كه اولین فیلم سینمایی او فیلمی با چاشنی طنز تلخ باشد چون تقریبا مطمئن هستم كه نویسنده كار بعدی او پیمان قاسم خانی است و كمدی شاد.

اولین شروع مهرام مدیری در سینما باید پرفروش باشد.این را همه تهیه كنندگان سینما به او خواهند گفت پس او تا 2 سال آینده نمی تواند فیلمی باب میل خود بسازد.این را مطمئن باشید.

 

كارهای او بدین شرح می باشند:

 نوروز 72

ساعت خوش

باغ گیلاس

دیدار

جنگ 77

ببخشید شما؟

پلاك 14

طنز80

90 شب

توكیو بدون توقف

پاورچین

نقطه چین

جایزه بزرگ

شب های برره 


  • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 4 اسفند 1384  10:02 ق.ظ

حمله به حرم امام هادی (ع)

این اولین بار نیست كه دست های پنهان سعی دارند كه به اسلام ضربه بزنند.سالهای قبل و آن توهین ها به حرم های مطهر تا همین چند وقت پیش....توهین به پیامبر بزرگ اسلام.

جهان اسلام زیر فشار بزرگی است و باید این فشار را تحمل كرد و در برابر آن مقاومت كرد و نگذاشت كه احدی به خود اجازه دهد به مقدسات اسلامی توهین كند.

هدف این اقدام چیزی نبوده جز جنگ مذهبی در عراق.ملت عراق(بلكه ملت اسلام) باید هوشیار باشد.

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic